Jak chcieć gdy się nie chce…

Chcesz chcieć, gdy ci się nie chce?

Czujesz że twoje życie „wiezie” cię gdzieś, ale za bardzo nie wiesz gdzie?

Podskórnie czujesz że jesteś stworzony do „czegoś więcej” niż tylko do wstawania rano, pójścia do nudnej pracy i powrotu wycieńczonym, „na tarczy” do domu?

…Ostatnio „przeczytałem” świetną książkę Motywacja bez granic, Nikodem Marszałek, „przeczytałem” – bo, wstyd się przyznać, ale większość książek słucham z mp3.

Treść tam zawarta napełniła mnie chęcią do działaani, do zmiany, do wzięcia swojego życia w swoje ręce.

Bo w swoim życiu możesz być: szoferem lub pasażerem, jak w taksówce. Większość ludzi, gdy spojrzeć na ich życie „siedzi sobie na miejscu pasażera” a to inni kieruja ioch życiem.

Czy uważasz, że ktokolwiek będzie chciał twojego dobra – tak naprawdę i bez interesownie?

Jest takie stare polskie przyszłowie: Kto ma miękkie serce, musi mieć twardy tyłek…

Wygodnie być pasażerem w swoim życiu, bo w razie niepowodzeń, jest kogo o to oskarżyć, że państwo…, że to moja stara…, że to mój stary… itd.

Ale wierz mi dużo większą frajdę z życia czerpie sie będąc własnym kierowcą.

Od żony na urodziny dostałem karnet na basen… na 6 rano.

Kiedyś nie byłbym w stanie wstać tak wcześnie.

Dzięki motywacji wstaję, idę na basen, jest cudownie, środek jesieni, a tu woda 28 st. C, lekkość bytu… potem idę do pracy, pełen zapału, pomysłów i chęci.

Już dawno temu chciałem wielu rzeczy, ale to były tylko marzenia, zawsze barkowało mi determinacji by je zrealizować, czy chociażby by zacząć poszukiwania sposobu realizacji, dziś marzę, potem zastanawiam się jak to osiągnąć i… ruszam w obranym kierunku.

Bez motywacji, bez sensu można wpaść w depresję…

…a najlepiej zobacz sam: Przeczytaj fragment

PS. Książkę tę przeczytałem 5 razy :) pod rząd, byłem i jestem pod tak wielkim jej wrażeniem;) Serdecznie polecam

Be Sociable, Share!

Zostaw komentarz

Warunki komentowania: 1. Wysyłając komentarz do artykułu zgadzasz się na pokazanie twoich słów, imienia a także adresu strony domowej na niniejszej stronie internetowej. 2. Komentarze, mogą pojawiać się z kilkugodzinnym opóźnieniem, wpisy anonimowych użytkowników mogą podlegać moderacji. 3. Absolutnie zakazane jest spamowanie, spimowanie i inne formy zaśmiecania internetu, a także nawoływanie do nienawiści i słownictwo rodem z "łaciny kuchennej":)

Prasa On-line
 • Polecana książka
  książka Armia cesarza (Wersja audio (MP3))
  Daniel Wilczek
 • Ciasteczkowo…

  Jest już polska wtyczka do WordPress’a ZOBACZ!

  Ciasteczkowe Szaleństwo

  Strony internetowe
  Metano.pl Strony internetowe z każdej strony
  • Myśl jak człowiek biznesu
   Przedsiębiorczość to stan umysłu. To dialog menadżera z jego własnym doświadczeniem, spotkaniem jego osobistego stylu zarządzania z metodami coachingowymi w praktyce. Czy to możliwe, że od sposobu myślenia zależy nasze działanie, a potem wynik i sukces?
  • MindTune
   MindTune czyli system 6 kroków jak przyswajać wiedzę z internetu to jest procedura, proces lub inaczej mówiąc konkretna sekwencja czynności którą możesz powtarzać za każdym razem kiedy chcesz się nauczyć czegoś nowego z internetu i chcesz aby nie był to przypadkowy, chaotyczny proces tylko skuteczne działanie bez marnowania czasu.
  • Mapologia
   Dowiedz się jak dzięki technikom mapy myśli wykorzystać cały potencjał swojego umysłu i przyspieszyć swój sukces.
  • Witaminy, minerały i suplementy
   Jak stosując odpowiednie preparaty i witaminy poprawić swoje zdrowie i podnieść jakość życia?
  • Bogać się, kiedy śpisz
   Jak wykorzystać siłę Twojego umysłu do łatwego i przyjemnego osiągania wszystkiego, czego zapragniesz.
  • Myśl jak człowiek biznesuPrzedsiębiorczość to stan umysłu. To dialog menadżera z jego własnym doświadczeniem, spotkaniem jego osobistego stylu zarządzania z metodami coachingowymi w praktyce. Czy to możliwe, że od sposobu myślenia zależy nasze działanie, a potem wynik i sukces?
   eBooks
  • MindTuneMindTune czyli system 6 kroków jak przyswajać wiedzę z internetu to jest procedura, proces lub inaczej mówiąc konkretna sekwencja czynności którą możesz powtarzać za każdym razem kiedy chcesz się nauczyć czegoś nowego z internetu i chcesz aby nie był to przypadkowy, chaotyczny proces tylko skuteczne działanie bez marnowania czasu.
   eBooks
  • MapologiaDowiedz się jak dzięki technikom mapy myśli wykorzystać cały potencjał swojego umysłu i przyspieszyć swój sukces.
   eBooks
  • Witaminy, minerały i suplementyJak stosując odpowiednie preparaty i witaminy poprawić swoje zdrowie i podnieść jakość życia?
   eBooks
  • Bogać się, kiedy śpiszJak wykorzystać siłę Twojego umysłu do łatwego i przyjemnego osiągania wszystkiego, czego zapragniesz.
   eBooks
  • Ty tu rządzisz!Ta publikacja podpowie Ci, jak przekonać klienta do zakupu, a męża do pozmywania naczyń...
   eBooks
  • Ludzka maszynaPoznaj ponadczasową wiedzę, która otworzy oczy na to kim tak naprawdę jesteś i zdobądź inspirację do zmiany swojego życia.
   eBooks
  • Buduj swoje życie odpowiedzialnie i zuchwaleTo nie jest książka. To Twój prywatny coach. Zbuduj swoje życie odpowiedzialnie i zuchwale!
   eBooks
  • Zmień swoje życie w 30 dniGwiazda programu Starting Over NBC dzieli się z czytelnikami swoimi sposobami na całkowitą reorganizację własnego życia w zaledwie 30 dni. To poradnik inspirujący, ciekawy, dla niektórych może szokujący, ale przez to niezmiernie motywujący. Do zmiany, poszukiwania szczęścia i świadomego życia.
   eBooks
  • Ale urwał!Gotowa INSTRUKCJA, która od A do Z wytłumaczy Ci, jak najszybciej oraz najskuteczniej się uczyć.
   eBooks
  Welcome to my blog!
  close

  © 2006-2016 Staszek Cieślicki blog Wszelkie prawa zastrzeżone