Kiyosaki zbankrutował…

Guru poradników jak być bogatym, jak zostać milionerem i spokojnie żyć zbankrutował…

Takie wieści obiegły internet, media specjalizują się w szukaniu taniej sensacji.

Dlaczego jest inaczej?, bo to nie Kiyosaki zbankrutował, a jedna z jego firm, a po drugie stało sie to w związku z niekorzystnym wyrokiem sądowym: jego firma ma zapłacić drugiej firmie 24 mln $.

Myślę, że autorzy publikacji nie czytali książek Kiyosakiego. On sam nie mógł zbankrutować, myślę, że to zbyt mądry człowiek. W jednej ze swoich książek radził jak ochronić swój osobisty majątek przed bankructwem – tworząc odpowiednie spółki. Kiedy spółka z o.o. lub s.a. pada, odpowiada do wysokości swojego majątku, majątek założyciela może być bezpieczny (jeśli dobrze wszystko zorganizuje)

Ciekawa rzecz kiedy powiedziałem podekscytowany o bankructwie Kyiosakiego mojej żonie, nie przejęła się tym, a tylko zapytała lakonicznie, pewnie bardziej przez grzeczność, niż z trosk: który raz?

I o to chodzi:

 • chronić swój majątek osobisty, zabezpieczenie na przyszłość
 • nie przejmować się jeśli padnie jedno z przedsięwzięć (skoro ma się ich klika, lub kilkanaście)
 • budować swoje biznesy w sposób zautomatyzowany, skalowalny i powielalny, bo jak każdy masz tylko 24h / dobę…

Jedna mądrość życiowa naszych przodków mówi: Gdy będziesz łapał wiele srok za ogon – nie złapiesz ani jednej. Tak, ale jak już złapiesz – nie zabijaj, tylko oswój i trzymaj, rozmnażaj, potem złap następną, gdy będziesz miał ich kilka, kilkanaście, nie będzie tragedii gdy jedna ci padnie…

Mądrość ludowa receptą na kryzys :) tylko trzeba umieć ją stosować…

 

Be Sociable, Share!

Zostaw komentarz

Warunki komentowania: 1. Wysyłając komentarz do artykułu zgadzasz się na pokazanie twoich słów, imienia a także adresu strony domowej na niniejszej stronie internetowej. 2. Komentarze, mogą pojawiać się z kilkugodzinnym opóźnieniem, wpisy anonimowych użytkowników mogą podlegać moderacji. 3. Absolutnie zakazane jest spamowanie, spimowanie i inne formy zaśmiecania internetu, a także nawoływanie do nienawiści i słownictwo rodem z "łaciny kuchennej":)

Prasa On-line
 • Polecana książka
  książka Prawa sukcesu. Tom XI i Tom XII (Wersja audio (Audio CD))
 • Ciasteczkowo…

  Jest już polska wtyczka do WordPress’a ZOBACZ!

  Ciasteczkowe Szaleństwo

  Strony internetowe
  Metano.pl Strony internetowe z każdej strony
  • Myśl jak człowiek biznesu
   Przedsiębiorczość to stan umysłu. To dialog menadżera z jego własnym doświadczeniem, spotkaniem jego osobistego stylu zarządzania z metodami coachingowymi w praktyce. Czy to możliwe, że od sposobu myślenia zależy nasze działanie, a potem wynik i sukces?
  • MindTune
   MindTune czyli system 6 kroków jak przyswajać wiedzę z internetu to jest procedura, proces lub inaczej mówiąc konkretna sekwencja czynności którą możesz powtarzać za każdym razem kiedy chcesz się nauczyć czegoś nowego z internetu i chcesz aby nie był to przypadkowy, chaotyczny proces tylko skuteczne działanie bez marnowania czasu.
  • Mapologia
   Dowiedz się jak dzięki technikom mapy myśli wykorzystać cały potencjał swojego umysłu i przyspieszyć swój sukces.
  • Witaminy, minerały i suplementy
   Jak stosując odpowiednie preparaty i witaminy poprawić swoje zdrowie i podnieść jakość życia?
  • Bogać się, kiedy śpisz
   Jak wykorzystać siłę Twojego umysłu do łatwego i przyjemnego osiągania wszystkiego, czego zapragniesz.
  • Myśl jak człowiek biznesuPrzedsiębiorczość to stan umysłu. To dialog menadżera z jego własnym doświadczeniem, spotkaniem jego osobistego stylu zarządzania z metodami coachingowymi w praktyce. Czy to możliwe, że od sposobu myślenia zależy nasze działanie, a potem wynik i sukces?
   eBooks
  • MindTuneMindTune czyli system 6 kroków jak przyswajać wiedzę z internetu to jest procedura, proces lub inaczej mówiąc konkretna sekwencja czynności którą możesz powtarzać za każdym razem kiedy chcesz się nauczyć czegoś nowego z internetu i chcesz aby nie był to przypadkowy, chaotyczny proces tylko skuteczne działanie bez marnowania czasu.
   eBooks
  • MapologiaDowiedz się jak dzięki technikom mapy myśli wykorzystać cały potencjał swojego umysłu i przyspieszyć swój sukces.
   eBooks
  • Witaminy, minerały i suplementyJak stosując odpowiednie preparaty i witaminy poprawić swoje zdrowie i podnieść jakość życia?
   eBooks
  • Bogać się, kiedy śpiszJak wykorzystać siłę Twojego umysłu do łatwego i przyjemnego osiągania wszystkiego, czego zapragniesz.
   eBooks
  • Ty tu rządzisz!Ta publikacja podpowie Ci, jak przekonać klienta do zakupu, a męża do pozmywania naczyń...
   eBooks
  • Ludzka maszynaPoznaj ponadczasową wiedzę, która otworzy oczy na to kim tak naprawdę jesteś i zdobądź inspirację do zmiany swojego życia.
   eBooks
  • Buduj swoje życie odpowiedzialnie i zuchwaleTo nie jest książka. To Twój prywatny coach. Zbuduj swoje życie odpowiedzialnie i zuchwale!
   eBooks
  • Zmień swoje życie w 30 dniGwiazda programu Starting Over NBC dzieli się z czytelnikami swoimi sposobami na całkowitą reorganizację własnego życia w zaledwie 30 dni. To poradnik inspirujący, ciekawy, dla niektórych może szokujący, ale przez to niezmiernie motywujący. Do zmiany, poszukiwania szczęścia i świadomego życia.
   eBooks
  • Ale urwał!Gotowa INSTRUKCJA, która od A do Z wytłumaczy Ci, jak najszybciej oraz najskuteczniej się uczyć.
   eBooks
  Welcome to my blog!
  close

  © 2006-2016 Staszek Cieślicki blog Wszelkie prawa zastrzeżone