Liczby, które szokują

Liczby, które szokują, a tyczą sie naszych ciał:

 1. 24% – możesz przyśpieszyć swój metabolizm – jak? Wystarczy, że zaraz po przebudzeniu, a przed śniadaniem wypijesz pół litra wody. Najlepiej, jeśli dodasz do niej trochę cytryny, wówczas odkwasisz też organizm – zyskasz podwójnie. Szybszy metabolizm, szybszy start;) lepsze spalanie, lepsze odchudzanie?
 2. 1000 ml = 1 l potu – tyle w ciągu godziny jest w stanie wydzielić Twój organizm z metra kwadratowego skóry. Medycyna podaje że przeciętna powierzchnia ciała człowieka to około dwa metry kwadratowe. zatem na człowieka wychodzi max ok. 2l potu/godzinę, nic dziwnego że w upalne dni lekarze zalecają dużo pić, min. 2 l wody dziennie, a nawet więcej.
 3. 3 kg – tyle bakterii znajduje się przeciętnie w ludzkim organizmie. Większość z nich jest nieszkodliwa, a wręcz bardzo pomocna dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu.
 4. 32 godziny – tyle właśnie czasu potrzebują nasze mięśnie, by w pełni się zregenerować. To ważna wiadomość zwłaszcza dla tych, którym zdarza się przesadzać z treningami na siłowni.
 5. 7 metrów – taka jest przeciętna długość jelita cienkiego.
 6. 2 kubki – taka ilość kawy wystarcza, by zmniejszyć ryzyko raka wątroby aż o ponad 40 proc. Istnieją także badania, które wykazują, że kawa chroni też przed rakiem mózgu, prostaty oraz piersi.
 7. 6 mln (w tym aż 600 tys. niepalących, ale przebywających w otoczeniu palaczy) – tyle osób zabije w tym roku nałóg palenia papierosów.
 8. 400 gram – taka ilość warzyw i owoców dziennie pozwoli nam zachować zdrowie na lata.
  Wystarczy 1 jabłko (ok 100-250 gram i sałatka warzywna, lub owocowa)
 9. 4 do 6 minut – tyle masz czasu na podjęcie reanimacji osoby, u której ustało krążenie. Po tym czasie następują nieodwracalne zmiany w mózgu osoby poszkodowanej, które prowadzić mogą do śmierci.
 10. 40% -  aż o tyle zmniejszasz ryzyko wystąpienia demencji, jeśli regularnie dbasz o aktywność fizyczną.
 11. 800 – tyle komórek jajowych posiada każda zdrowa kobieta. Średnio w każdym jajniku znajduje się ich około 400. Każdy z jajników wydziela jedną komórkę jajową raz na 2 miesiące. Każda kobieta jeszcze przed przyjściem na świat ma określoną liczbę komórek jajowych w jajnikach, tymczasem mężczyźni przez całe swoje życie produkują nowe plemniki, gotowe do zapłodnienia komórki jajowej.
  powinno to wystarczyć na 67 lat życia!!! (800/12 = 66,667)
 12. 100 – tyle włosów dziennie średnio tracimy i nie powinno nas to niepokoić. Patologiczna utrata włosów, prowadząca do łysienia, zdecydowanie przewyższa tę liczbę.
 13. ok. 2 m2 – to powierzchnia skóry człowieka

 

Co Ty na to? Napisz w komentarzu, ciekaw jestem Twojej opinii.

Be Sociable, Share!

Jedna odpowiedź do “Liczby, które szokują”

 • joanna:

  ciekawe, interesujące i po prostu „NAJLEPSZY ARTKUŁ!!!”
  =) mam nadzieje ze wiecej osób bedzie komentowało (zwłaszcza pozytywnie =) )

Zostaw komentarz

Warunki komentowania: 1. Wysyłając komentarz do artykułu zgadzasz się na pokazanie twoich słów, imienia a także adresu strony domowej na niniejszej stronie internetowej. 2. Komentarze, mogą pojawiać się z kilkugodzinnym opóźnieniem, wpisy anonimowych użytkowników mogą podlegać moderacji. 3. Absolutnie zakazane jest spamowanie, spimowanie i inne formy zaśmiecania internetu, a także nawoływanie do nienawiści i słownictwo rodem z "łaciny kuchennej":)

Prasa On-line
 • Polecana książka
  książka Sztuka spania i wstawania (Wersja drukowana)
  Mateusz Karbowski
 • Ciasteczkowo…

  Jest już polska wtyczka do WordPress’a ZOBACZ!

  Ciasteczkowe Szaleństwo

  Strony internetowe
  Metano.pl Strony internetowe z każdej strony
  • MindTune
   MindTune czyli system 6 kroków jak przyswajać wiedzę z internetu to jest procedura, proces lub inaczej mówiąc konkretna sekwencja czynności którą możesz powtarzać za każdym razem kiedy chcesz się nauczyć czegoś nowego z internetu i chcesz aby nie był to przypadkowy, chaotyczny proces tylko skuteczne działanie bez marnowania czasu.
  • Myśl jak człowiek biznesu
   Przedsiębiorczość to stan umysłu. To dialog menadżera z jego własnym doświadczeniem, spotkaniem jego osobistego stylu zarządzania z metodami coachingowymi w praktyce. Czy to możliwe, że od sposobu myślenia zależy nasze działanie, a potem wynik i sukces?
  • Witaminy, minerały i suplementy
   Jak stosując odpowiednie preparaty i witaminy poprawić swoje zdrowie i podnieść jakość życia?
  • Buduj swoje życie odpowiedzialnie i zuchwale
   To nie jest książka. To Twój prywatny coach. Zbuduj swoje życie odpowiedzialnie i zuchwale!
  • Mapologia
   Dowiedz się jak dzięki technikom mapy myśli wykorzystać cały potencjał swojego umysłu i przyspieszyć swój sukces.
  • MindTuneMindTune czyli system 6 kroków jak przyswajać wiedzę z internetu to jest procedura, proces lub inaczej mówiąc konkretna sekwencja czynności którą możesz powtarzać za każdym razem kiedy chcesz się nauczyć czegoś nowego z internetu i chcesz aby nie był to przypadkowy, chaotyczny proces tylko skuteczne działanie bez marnowania czasu.
   eBooks
  • Myśl jak człowiek biznesuPrzedsiębiorczość to stan umysłu. To dialog menadżera z jego własnym doświadczeniem, spotkaniem jego osobistego stylu zarządzania z metodami coachingowymi w praktyce. Czy to możliwe, że od sposobu myślenia zależy nasze działanie, a potem wynik i sukces?
   eBooks
  • Witaminy, minerały i suplementyJak stosując odpowiednie preparaty i witaminy poprawić swoje zdrowie i podnieść jakość życia?
   eBooks
  • Buduj swoje życie odpowiedzialnie i zuchwaleTo nie jest książka. To Twój prywatny coach. Zbuduj swoje życie odpowiedzialnie i zuchwale!
   eBooks
  • MapologiaDowiedz się jak dzięki technikom mapy myśli wykorzystać cały potencjał swojego umysłu i przyspieszyć swój sukces.
   eBooks
  • Bogać się, kiedy śpiszJak wykorzystać siłę Twojego umysłu do łatwego i przyjemnego osiągania wszystkiego, czego zapragniesz.
   eBooks
  • Ludzka maszynaPoznaj ponadczasową wiedzę, która otworzy oczy na to kim tak naprawdę jesteś i zdobądź inspirację do zmiany swojego życia.
   eBooks
  • Ty tu rządzisz!Ta publikacja podpowie Ci, jak przekonać klienta do zakupu, a męża do pozmywania naczyń...
   eBooks
  • ABC Mądrego Rodzica: Skuteczna nauka ortografiiJak sprawić, aby Twoje dziecko polubiło ortografię i radziło sobie z prawidłową pisownią?
   eBooks
  • Zmień swoje życie w 30 dniGwiazda programu Starting Over NBC dzieli się z czytelnikami swoimi sposobami na całkowitą reorganizację własnego życia w zaledwie 30 dni. To poradnik inspirujący, ciekawy, dla niektórych może szokujący, ale przez to niezmiernie motywujący. Do zmiany, poszukiwania szczęścia i świadomego życia.
   eBooks
  Welcome to my blog!
  close

  © 2006-2016 Staszek Cieślicki blog Wszelkie prawa zastrzeżone