Od czego zależy sukces?

Ostatnio dowiedziałem się że wg 80% Polaków sukces zależy od…

znajomości!

Ofszem uważam że zależy od znajomości, bo „możemy osiągnąć co tylko chcemy, gdy tylko pomożomy odpowiedniej ilości ludzi (znajomych)” – dlatego, tak, uważam że sukces zależy od znajomości.

Jeśli mamy dużo znajomych, to dobrze świadczy o nas, że jesteśmy otwarci na innych, na inne idee – a takim ludziom o wiele łatwiej przychodzi sukces.

Ale nie mylmy sukcesu z karierą, a „znajomości” tylko i wyłącznie z ludźmi których można wykorzystać w drodze do… no właśnie czego? sukcesu czy kariery?

Trwałego sukcesu nie zbudujesz na placach innych, nie karmi się on cudzą krzywdą…

A każda odrobina sukcesu okupiona jest „dupogodzinami” – pracy nad sobą, nad swoimi umiejętnościami i nad swoimi celami, bo tak jak w samochodzie nigdzie nie zajedziesz bez konkretnego celu podróży, tak i w życiu, w sukcesie nic nie osiągniesz bez celu jaki chcesz osiągnąć!

Książki które mi pomogły przy moim sukcesie:

Hamulce Sukcesu - nawet nie wiesz jak wiele rzeczy w Tobie robi ci na złość, hamuje cię we wszelkich działaniach, często to są tak integralne z Tobą rzeczy, że sam ich nie dostrzeżesz, dopiero gdy ktoś ci o nich powie otworzą Ci się oczy…

Prawa sukcesu t.1-2 i Prawa sukcesu t.3-4 - tak każda rzecz i nie-rzecz rządzi się pewnymi prawami, sukces też ma swoje prawa, odkryj je, doświadcz i zasostuj, będziesz bliżej sukcesu niż większość ludzi, jeśli Ci na czymś zależy, nalezy to dobrze poznać. Czy uważasz że twoim jedynym sukcesem będzie cotygodniowe wysyłanie kuponów lotto i oczekiwanie wygranej? A może lepiej, zamiast naście lat czakać i wydawać kasę na kupony coś z ta kasą zrobić konstruktywnego, coś co ci się szybciej zwróci, coś co nauczy cię nowych umiejętoności? Bo to one mogą dać Ci bogactwo i sukces – ale to już zależy tylko od Ciebie i od tego jakie masz pojęcie sukcesu…

Droga do sukcesu - Jaka jest? Zobacz, przeczytaj, zapewniam, że łatwa nie jest, bo łatwe, szybkie i bezwysiłkowe drogi prowadzą do piekła…

Cytaty ludzi sukcesu - Ludzie sukcesu myślą kategoriami sukcesu, to co mówią, mówili emanuje sukcesem i warto ich słuchać choćby tylko samych cytatów, bo tak jak idee są zaraźliwe tak i słowa potrafią zarazić do idei, pamiętaj słowa mają ogromną moc, potrafią burzuć i budować, potrafią dawać nowe i życie i zabijać. Słuchaj tych którzy osiągnęli sukces, a w ich słowach dostrzerzesz wskazówki i porady jak oni osiągnęli sukces.

Akademia sukcesu - wszystkiego trzeba się uczyć i nauczyć, rodzice powinni nauczyć nas sukcesu, lecz w sytuacji gdy sami go nie mieli… wtedy musimy nauczyć się go sami, jak? Słuchając tych co go osiągnęli, słuchając tych, którzy pomagają osiągnąć sukces – oni wiedzą co i jak. Człowiek mądry uczy się na błędach, człowiek roztropny uczy się na cudzych błedach, człowiek głupi nie uczy się wcale, więc wciąż powtarza te same błędy (dopóki się czegoś z nich nie nauczy:)

 Jedo na pewno: SUKCES ZALEŻY OD LUDZI!!!

Be Sociable, Share!

Zostaw komentarz

Warunki komentowania: 1. Wysyłając komentarz do artykułu zgadzasz się na pokazanie twoich słów, imienia a także adresu strony domowej na niniejszej stronie internetowej. 2. Komentarze, mogą pojawiać się z kilkugodzinnym opóźnieniem, wpisy anonimowych użytkowników mogą podlegać moderacji. 3. Absolutnie zakazane jest spamowanie, spimowanie i inne formy zaśmiecania internetu, a także nawoływanie do nienawiści i słownictwo rodem z "łaciny kuchennej":)

Prasa On-line
 • Polecana książka
  książka Finansowy Geniusz (Wersja elektroniczna (PDF))
  Daniel Wilczek
 • Ciasteczkowo…

  Jest już polska wtyczka do WordPress’a ZOBACZ!

  Ciasteczkowe Szaleństwo

  Strony internetowe
  Metano.pl Strony internetowe z każdej strony
  • Myśl jak człowiek biznesu
   Przedsiębiorczość to stan umysłu. To dialog menadżera z jego własnym doświadczeniem, spotkaniem jego osobistego stylu zarządzania z metodami coachingowymi w praktyce. Czy to możliwe, że od sposobu myślenia zależy nasze działanie, a potem wynik i sukces?
  • MindTune
   MindTune czyli system 6 kroków jak przyswajać wiedzę z internetu to jest procedura, proces lub inaczej mówiąc konkretna sekwencja czynności którą możesz powtarzać za każdym razem kiedy chcesz się nauczyć czegoś nowego z internetu i chcesz aby nie był to przypadkowy, chaotyczny proces tylko skuteczne działanie bez marnowania czasu.
  • Mapologia
   Dowiedz się jak dzięki technikom mapy myśli wykorzystać cały potencjał swojego umysłu i przyspieszyć swój sukces.
  • Witaminy, minerały i suplementy
   Jak stosując odpowiednie preparaty i witaminy poprawić swoje zdrowie i podnieść jakość życia?
  • Bogać się, kiedy śpisz
   Jak wykorzystać siłę Twojego umysłu do łatwego i przyjemnego osiągania wszystkiego, czego zapragniesz.
  • Myśl jak człowiek biznesuPrzedsiębiorczość to stan umysłu. To dialog menadżera z jego własnym doświadczeniem, spotkaniem jego osobistego stylu zarządzania z metodami coachingowymi w praktyce. Czy to możliwe, że od sposobu myślenia zależy nasze działanie, a potem wynik i sukces?
   eBooks
  • MindTuneMindTune czyli system 6 kroków jak przyswajać wiedzę z internetu to jest procedura, proces lub inaczej mówiąc konkretna sekwencja czynności którą możesz powtarzać za każdym razem kiedy chcesz się nauczyć czegoś nowego z internetu i chcesz aby nie był to przypadkowy, chaotyczny proces tylko skuteczne działanie bez marnowania czasu.
   eBooks
  • MapologiaDowiedz się jak dzięki technikom mapy myśli wykorzystać cały potencjał swojego umysłu i przyspieszyć swój sukces.
   eBooks
  • Witaminy, minerały i suplementyJak stosując odpowiednie preparaty i witaminy poprawić swoje zdrowie i podnieść jakość życia?
   eBooks
  • Bogać się, kiedy śpiszJak wykorzystać siłę Twojego umysłu do łatwego i przyjemnego osiągania wszystkiego, czego zapragniesz.
   eBooks
  • Ty tu rządzisz!Ta publikacja podpowie Ci, jak przekonać klienta do zakupu, a męża do pozmywania naczyń...
   eBooks
  • Ludzka maszynaPoznaj ponadczasową wiedzę, która otworzy oczy na to kim tak naprawdę jesteś i zdobądź inspirację do zmiany swojego życia.
   eBooks
  • Buduj swoje życie odpowiedzialnie i zuchwaleTo nie jest książka. To Twój prywatny coach. Zbuduj swoje życie odpowiedzialnie i zuchwale!
   eBooks
  • Zmień swoje życie w 30 dniGwiazda programu Starting Over NBC dzieli się z czytelnikami swoimi sposobami na całkowitą reorganizację własnego życia w zaledwie 30 dni. To poradnik inspirujący, ciekawy, dla niektórych może szokujący, ale przez to niezmiernie motywujący. Do zmiany, poszukiwania szczęścia i świadomego życia.
   eBooks
  • Ale urwał!Gotowa INSTRUKCJA, która od A do Z wytłumaczy Ci, jak najszybciej oraz najskuteczniej się uczyć.
   eBooks
  Welcome to my blog!
  close

  © 2006-2016 Staszek Cieślicki blog Wszelkie prawa zastrzeżone