Spotkanie po latach

(Dwóch staruszków, wychodzi z przeciwległych stron sceny, jeden o lasce, drugi o kuli, idą bardzo niedołężnie, jeden co chwila zatrzymuje się żeby odsapnąć, a drugi mówi coś do siebie, może jakby karmić gołębie (trochę sie oddalają od siebie), nie widzą się, wpadają na siebie plecami lub bokiem i wtedy im zaczyna świtać w głowie że chyba się znają.)

- Józek?

(drugi kiwa głową, że nie, po chwili namysłu się pyta:)

- Heniek?

(nie, kiwa głową)

- Zbyszek!

- Franek!

- Kopę lat…

(wszystko wypowiadane, zachryple, po „staremu”, jeden chory na astmę, więc często robi przerwy w zdaniach tam gdzie ich być nie powinno, połyka „przecinki”, dzieli wyrazy; drugi zaczyna opowiadać, tonem mentorskim, „jak to było:”)

- Pamiętam, była jesień ’47…

(zadumany, niezwraca uwagi na drugiego, drugi zaczyna coś opowiadać…)

po takim „rozejściu się” w opowiadaniach, w końcu znów wracają na „wspólne fale”, wspominają szkołę.

Z jakimś takim zawstydzeniem jeden z nich mówi:)

- Pamiętasz Zośkę?

- Nie.

- No tą…

- A tą! To nie była Basia?

* * *

(dochodzą do tego, że ją znają, opowiadają coraz „ostrzejsze” – jak na ich wiek „kawałki”, coraz bardziej „krew” się w nich burzy, jeden łapie się za serce, drugi coraz bardziej sapie, zaczynają się kłócić. Bić, okładać kulami, nawet „jak szermierze” fechtować laskami, krzycząc, złorzecząc itd… okładają się pięściami, łapią, szamocą – z niebywała dla nich werwą!

W pewnym momencie przechodzi dwóch młodych, przystojnych, silnych, przypatrują się chwileczkę, kiedy dochodzi do „zwarcia” staruszków i boksowania, wtedy młodzi postanawiają ich rozdzielić.

(co jakiś czas jeden ze staruszków robi znak przerwy „T”, wtedy obaj przestają sie bić, oddychają głęboko, słaniają się na nogach. jeden zażywa inhalator, a drugi tabletkę pod język.

Staruszkowie pobili młodych i biją się dalej „z przerwami”.

Aż w pewnym momencie wpół ciosu zapominają o co się biją, że się w ogóle znają, jeden drugiemu poprawia ubranie, przepraszają się na wzajem, kłaniają się i odchodzą tak spokojnie i niemrawo jak przyszli…

(Jeden z nich może być przygłuchy i wciąż dopytywać się o to co mówił pierwszy, przekręcając wyrazy na podobne.)

np. puszka = pół uszka, łóżka itp.

Be Sociable, Share!

Zostaw komentarz

Warunki komentowania: 1. Wysyłając komentarz do artykułu zgadzasz się na pokazanie twoich słów, imienia a także adresu strony domowej na niniejszej stronie internetowej. 2. Komentarze, mogą pojawiać się z kilkugodzinnym opóźnieniem, wpisy anonimowych użytkowników mogą podlegać moderacji. 3. Absolutnie zakazane jest spamowanie, spimowanie i inne formy zaśmiecania internetu, a także nawoływanie do nienawiści i słownictwo rodem z "łaciny kuchennej":)

Prasa On-line
 • Polecana książka
  książka Od zera do milionera (Wersja audio (MP3))
  Piotr Rosik, Wojciech Rudny
 • Ciasteczkowo…

  Jest już polska wtyczka do WordPress’a ZOBACZ!

  Ciasteczkowe Szaleństwo

  Strony internetowe
  Metano.pl Strony internetowe z każdej strony
  • Myśl jak człowiek biznesu
   Przedsiębiorczość to stan umysłu. To dialog menadżera z jego własnym doświadczeniem, spotkaniem jego osobistego stylu zarządzania z metodami coachingowymi w praktyce. Czy to możliwe, że od sposobu myślenia zależy nasze działanie, a potem wynik i sukces?
  • MindTune
   MindTune czyli system 6 kroków jak przyswajać wiedzę z internetu to jest procedura, proces lub inaczej mówiąc konkretna sekwencja czynności którą możesz powtarzać za każdym razem kiedy chcesz się nauczyć czegoś nowego z internetu i chcesz aby nie był to przypadkowy, chaotyczny proces tylko skuteczne działanie bez marnowania czasu.
  • Mapologia
   Dowiedz się jak dzięki technikom mapy myśli wykorzystać cały potencjał swojego umysłu i przyspieszyć swój sukces.
  • Witaminy, minerały i suplementy
   Jak stosując odpowiednie preparaty i witaminy poprawić swoje zdrowie i podnieść jakość życia?
  • Bogać się, kiedy śpisz
   Jak wykorzystać siłę Twojego umysłu do łatwego i przyjemnego osiągania wszystkiego, czego zapragniesz.
  • Myśl jak człowiek biznesuPrzedsiębiorczość to stan umysłu. To dialog menadżera z jego własnym doświadczeniem, spotkaniem jego osobistego stylu zarządzania z metodami coachingowymi w praktyce. Czy to możliwe, że od sposobu myślenia zależy nasze działanie, a potem wynik i sukces?
   eBooks
  • MindTuneMindTune czyli system 6 kroków jak przyswajać wiedzę z internetu to jest procedura, proces lub inaczej mówiąc konkretna sekwencja czynności którą możesz powtarzać za każdym razem kiedy chcesz się nauczyć czegoś nowego z internetu i chcesz aby nie był to przypadkowy, chaotyczny proces tylko skuteczne działanie bez marnowania czasu.
   eBooks
  • MapologiaDowiedz się jak dzięki technikom mapy myśli wykorzystać cały potencjał swojego umysłu i przyspieszyć swój sukces.
   eBooks
  • Witaminy, minerały i suplementyJak stosując odpowiednie preparaty i witaminy poprawić swoje zdrowie i podnieść jakość życia?
   eBooks
  • Bogać się, kiedy śpiszJak wykorzystać siłę Twojego umysłu do łatwego i przyjemnego osiągania wszystkiego, czego zapragniesz.
   eBooks
  • Ty tu rządzisz!Ta publikacja podpowie Ci, jak przekonać klienta do zakupu, a męża do pozmywania naczyń...
   eBooks
  • Ludzka maszynaPoznaj ponadczasową wiedzę, która otworzy oczy na to kim tak naprawdę jesteś i zdobądź inspirację do zmiany swojego życia.
   eBooks
  • Buduj swoje życie odpowiedzialnie i zuchwaleTo nie jest książka. To Twój prywatny coach. Zbuduj swoje życie odpowiedzialnie i zuchwale!
   eBooks
  • Zmień swoje życie w 30 dniGwiazda programu Starting Over NBC dzieli się z czytelnikami swoimi sposobami na całkowitą reorganizację własnego życia w zaledwie 30 dni. To poradnik inspirujący, ciekawy, dla niektórych może szokujący, ale przez to niezmiernie motywujący. Do zmiany, poszukiwania szczęścia i świadomego życia.
   eBooks
  • Ale urwał!Gotowa INSTRUKCJA, która od A do Z wytłumaczy Ci, jak najszybciej oraz najskuteczniej się uczyć.
   eBooks
  Welcome to my blog!
  close

  © 2006-2016 Staszek Cieślicki blog Wszelkie prawa zastrzeżone