w „bulu i nadzieji” przeżywam to co się ostatnio dzieje…

Czy w Polsce nie mamy dość innych tematów do naprawienia/poprawienia, do pracy?

Niż tylko wytykanie sobie błędów ortograficznych?

Przecież nawet wiele nie myśląc znajdziemy wiele tematów do pracy od zaraz:

 1. Górnicy, kopalnie, węgiel
 2. Służba zdrowia
 3. Głodowe emerytury dla obecnych, i w ogóle emerytury dla przyszłych pokoleń
 4. Cena cukru
 5. Cena paliw
 6. Lotnictwo rządowe
 7. Zacofanie Polski B – ściana wschodnia
 8. Internet i edukacja
 9. i wiele, wiele innych, zapewne sam sobie sporo dopiszesz…

W jakim kraju my żyjemy? Że to co ważne, jest nie ważne, a to co nie ważne, jest najważniejsze…

Be Sociable, Share!

2 Odpowiedzi do “w „bulu i nadzieji” przeżywam to co się ostatnio dzieje…”

 • Anna:

  „Czy w Polsce nie mamy dość innych tematów do naprawienia/poprawienia, do pracy?
  Niż tylko wytykanie sobie błędów ortograficznych?”

  To cutat z Twojej wypowiedzi. Poniżej inny cytat:

  „chleba i igrzysk” – takie oto, do dziś, ludzkie priorytety. Zmienia się tylko ich materia i forma. Zawsze jednak o to samo idzie. Potrzebne jest nam papu i coś dla ducha. Żadna z tych potrzeb nie jest ważniejsza. „Pokarmem” ducha jest słowo. Pokolenia kształtowały reguły po to aby wyrażane treści mogli zrozumieć inni. Słowem. Tworzyliśmy naszą kulturę, naszą tożsamość-stworzyliśmy gramatykę języka polskiego.
  Dlatego, nie zgadzam się z Tobą Staszku, że dozwolone być może przedkładanie papu nad kulturę(czytaj: między innymi,gramatyką języka polskiego).

 • słuszna uwaga, ale zobacz które potrzeby są ważniejsze wg piramidy potrzeb Maslowa?

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Hierarchia_potrzeb

  i niestety wszystkie te „estetyczne, kulturalne” potrzeby są na samym szczycie – czyli realizowany na samym końcu…

  Gdy nie masz co jeść nie myślisz o kulturze, pięknych obrazach i słowach…. Myślisz tylko o tym co by tu zjeść… Może to są poglądy brutalne i naturalistyczne, ale, niestety, prawdziwe (przynajmniej tak mi się wydaje…)

Zostaw komentarz

Warunki komentowania: 1. Wysyłając komentarz do artykułu zgadzasz się na pokazanie twoich słów, imienia a także adresu strony domowej na niniejszej stronie internetowej. 2. Komentarze, mogą pojawiać się z kilkugodzinnym opóźnieniem, wpisy anonimowych użytkowników mogą podlegać moderacji. 3. Absolutnie zakazane jest spamowanie, spimowanie i inne formy zaśmiecania internetu, a także nawoływanie do nienawiści i słownictwo rodem z "łaciny kuchennej":)

Prasa On-line
 • Polecana książka
  książka Sekrety kreatywnego myślenia (Wersja drukowana)
  Andrzej Bubrowiecki
 • Ciasteczkowo…

  Jest już polska wtyczka do WordPress’a ZOBACZ!

  Ciasteczkowe Szaleństwo

  Strony internetowe
  Metano.pl Strony internetowe z każdej strony
  • MindTune
   MindTune czyli system 6 kroków jak przyswajać wiedzę z internetu to jest procedura, proces lub inaczej mówiąc konkretna sekwencja czynności którą możesz powtarzać za każdym razem kiedy chcesz się nauczyć czegoś nowego z internetu i chcesz aby nie był to przypadkowy, chaotyczny proces tylko skuteczne działanie bez marnowania czasu.
  • Myśl jak człowiek biznesu
   Przedsiębiorczość to stan umysłu. To dialog menadżera z jego własnym doświadczeniem, spotkaniem jego osobistego stylu zarządzania z metodami coachingowymi w praktyce. Czy to możliwe, że od sposobu myślenia zależy nasze działanie, a potem wynik i sukces?
  • Witaminy, minerały i suplementy
   Jak stosując odpowiednie preparaty i witaminy poprawić swoje zdrowie i podnieść jakość życia?
  • Buduj swoje życie odpowiedzialnie i zuchwale
   To nie jest książka. To Twój prywatny coach. Zbuduj swoje życie odpowiedzialnie i zuchwale!
  • Mapologia
   Dowiedz się jak dzięki technikom mapy myśli wykorzystać cały potencjał swojego umysłu i przyspieszyć swój sukces.
  • MindTuneMindTune czyli system 6 kroków jak przyswajać wiedzę z internetu to jest procedura, proces lub inaczej mówiąc konkretna sekwencja czynności którą możesz powtarzać za każdym razem kiedy chcesz się nauczyć czegoś nowego z internetu i chcesz aby nie był to przypadkowy, chaotyczny proces tylko skuteczne działanie bez marnowania czasu.
   eBooks
  • Myśl jak człowiek biznesuPrzedsiębiorczość to stan umysłu. To dialog menadżera z jego własnym doświadczeniem, spotkaniem jego osobistego stylu zarządzania z metodami coachingowymi w praktyce. Czy to możliwe, że od sposobu myślenia zależy nasze działanie, a potem wynik i sukces?
   eBooks
  • Witaminy, minerały i suplementyJak stosując odpowiednie preparaty i witaminy poprawić swoje zdrowie i podnieść jakość życia?
   eBooks
  • Buduj swoje życie odpowiedzialnie i zuchwaleTo nie jest książka. To Twój prywatny coach. Zbuduj swoje życie odpowiedzialnie i zuchwale!
   eBooks
  • MapologiaDowiedz się jak dzięki technikom mapy myśli wykorzystać cały potencjał swojego umysłu i przyspieszyć swój sukces.
   eBooks
  • Bogać się, kiedy śpiszJak wykorzystać siłę Twojego umysłu do łatwego i przyjemnego osiągania wszystkiego, czego zapragniesz.
   eBooks
  • Ludzka maszynaPoznaj ponadczasową wiedzę, która otworzy oczy na to kim tak naprawdę jesteś i zdobądź inspirację do zmiany swojego życia.
   eBooks
  • Ty tu rządzisz!Ta publikacja podpowie Ci, jak przekonać klienta do zakupu, a męża do pozmywania naczyń...
   eBooks
  • ABC Mądrego Rodzica: Skuteczna nauka ortografiiJak sprawić, aby Twoje dziecko polubiło ortografię i radziło sobie z prawidłową pisownią?
   eBooks
  • Zmień swoje życie w 30 dniGwiazda programu Starting Over NBC dzieli się z czytelnikami swoimi sposobami na całkowitą reorganizację własnego życia w zaledwie 30 dni. To poradnik inspirujący, ciekawy, dla niektórych może szokujący, ale przez to niezmiernie motywujący. Do zmiany, poszukiwania szczęścia i świadomego życia.
   eBooks
  Welcome to my blog!
  close

  © 2006-2016 Staszek Cieślicki blog Wszelkie prawa zastrzeżone