Bajki dobre na wszystko, na rozwój osobisty też…

Musimy trzymać się ścieżki i nie wolno nam się zatrzymywać, a wtedy nic złego nas nie spotka – rzekła dziewczynka…

(Czerwony Kapturek)

Bajki dla dzieci, są wspaniałą szkołą charakteru i samego rozwoju, ale te oryginalne bajki, nie uładzone, nie okrojone „z okrucieństw”, bajki by spełniały swój zamierzony cel dydaktyczny, muszą być podane w oryginale, wtedy cały misterny plan autora zadziała.
Czyż nie jest ogromną hipokryzją, w ramach „poprawności politycznej”, albo inaczej nazywanej jakiejś ideologii, wyrzucanie „brutalnych” scen z bajek, gdy na co dzień dziecko sadzamy przed pokemonami, ben10-ami i innymi maszkarami, gdzie brutalność to jedyny sens istnienia tych kreskówek, czy nie jest mega hipokryzją usuwanie z bajek naturalistycznych opisów – „bo bajki mają być dobre” a pozwala się dzieciom oglądać wiadomości TV?
Bajki muszą być związane z realnością, chociażby „przez zabicie złego wilka”.
Co będą miały w umysłach i w psychice nasze dzieci, gdy jedną ręką usuwa się zabijanie zwierząt z bajek, a drugą pokazuje okropności wojny, kataklizmów, czy chociażby pozwala grać w gry, w których żyć jest 15?

Musimy trzymać się ścieżki i nie wolno nam się zatrzymywać, a wtedy nic złego nas nie spotka – rzekła dziewczynka…

(Czerwony Kapturek)
Gdy już mamy cel-ścieżkę – by osiągnąć sukces, „musimy trzymać się ścieżki i nie wolno nam się zatrzymywać”, musimy iść tą scieżką do celu, nie wolno nam się rozdrabniać na „spotkane w lesie poziomki i motylki – jak u czerwonego kapturka”…

Bajki są mądre – ale w oryginale, wiernie przetłumaczone…

Be Sociable, Share!

Zostaw komentarz

Warunki komentowania: 1. Wysyłając komentarz do artykułu zgadzasz się na pokazanie twoich słów, imienia a także adresu strony domowej na niniejszej stronie internetowej. 2. Komentarze, mogą pojawiać się z kilkugodzinnym opóźnieniem, wpisy anonimowych użytkowników mogą podlegać moderacji. 3. Absolutnie zakazane jest spamowanie, spimowanie i inne formy zaśmiecania internetu, a także nawoływanie do nienawiści i słownictwo rodem z "łaciny kuchennej":)

Prasa On-line
 • Polecana książka
  książka Sztuka spania i wstawania (Wersja audio (Audio CD))
  Mateusz Karbowski
 • Ciasteczkowo…

  Jest już polska wtyczka do WordPress’a ZOBACZ!

  Ciasteczkowe Szaleństwo

  Strony internetowe
  Metano.pl Strony internetowe z każdej strony
  • MindTune
   MindTune czyli system 6 kroków jak przyswajać wiedzę z internetu to jest procedura, proces lub inaczej mówiąc konkretna sekwencja czynności którą możesz powtarzać za każdym razem kiedy chcesz się nauczyć czegoś nowego z internetu i chcesz aby nie był to przypadkowy, chaotyczny proces tylko skuteczne działanie bez marnowania czasu.
  • Myśl jak człowiek biznesu
   Przedsiębiorczość to stan umysłu. To dialog menadżera z jego własnym doświadczeniem, spotkaniem jego osobistego stylu zarządzania z metodami coachingowymi w praktyce. Czy to możliwe, że od sposobu myślenia zależy nasze działanie, a potem wynik i sukces?
  • Witaminy, minerały i suplementy
   Jak stosując odpowiednie preparaty i witaminy poprawić swoje zdrowie i podnieść jakość życia?
  • Buduj swoje życie odpowiedzialnie i zuchwale
   To nie jest książka. To Twój prywatny coach. Zbuduj swoje życie odpowiedzialnie i zuchwale!
  • Mapologia
   Dowiedz się jak dzięki technikom mapy myśli wykorzystać cały potencjał swojego umysłu i przyspieszyć swój sukces.
  • MindTuneMindTune czyli system 6 kroków jak przyswajać wiedzę z internetu to jest procedura, proces lub inaczej mówiąc konkretna sekwencja czynności którą możesz powtarzać za każdym razem kiedy chcesz się nauczyć czegoś nowego z internetu i chcesz aby nie był to przypadkowy, chaotyczny proces tylko skuteczne działanie bez marnowania czasu.
   eBooks
  • Myśl jak człowiek biznesuPrzedsiębiorczość to stan umysłu. To dialog menadżera z jego własnym doświadczeniem, spotkaniem jego osobistego stylu zarządzania z metodami coachingowymi w praktyce. Czy to możliwe, że od sposobu myślenia zależy nasze działanie, a potem wynik i sukces?
   eBooks
  • Witaminy, minerały i suplementyJak stosując odpowiednie preparaty i witaminy poprawić swoje zdrowie i podnieść jakość życia?
   eBooks
  • Buduj swoje życie odpowiedzialnie i zuchwaleTo nie jest książka. To Twój prywatny coach. Zbuduj swoje życie odpowiedzialnie i zuchwale!
   eBooks
  • MapologiaDowiedz się jak dzięki technikom mapy myśli wykorzystać cały potencjał swojego umysłu i przyspieszyć swój sukces.
   eBooks
  • Bogać się, kiedy śpiszJak wykorzystać siłę Twojego umysłu do łatwego i przyjemnego osiągania wszystkiego, czego zapragniesz.
   eBooks
  • Ludzka maszynaPoznaj ponadczasową wiedzę, która otworzy oczy na to kim tak naprawdę jesteś i zdobądź inspirację do zmiany swojego życia.
   eBooks
  • Ty tu rządzisz!Ta publikacja podpowie Ci, jak przekonać klienta do zakupu, a męża do pozmywania naczyń...
   eBooks
  • ABC Mądrego Rodzica: Skuteczna nauka ortografiiJak sprawić, aby Twoje dziecko polubiło ortografię i radziło sobie z prawidłową pisownią?
   eBooks
  • Zmień swoje życie w 30 dniGwiazda programu Starting Over NBC dzieli się z czytelnikami swoimi sposobami na całkowitą reorganizację własnego życia w zaledwie 30 dni. To poradnik inspirujący, ciekawy, dla niektórych może szokujący, ale przez to niezmiernie motywujący. Do zmiany, poszukiwania szczęścia i świadomego życia.
   eBooks
  Welcome to my blog!
  close

  © 2006-2016 Staszek Cieślicki blog Wszelkie prawa zastrzeżone