Dlaczego nie warto jeździć samochodem do końca, do „ostatniej kropleki”…

Kilka dni temu skończyło mi się paliwo w samochodzie, jeździłem na rezerwie i wierzyłem że jeszcze ten jeden dzień wytrzymam, że jutro zatankuję do pełna.

Zepchnąłem samochód na pobocze, poszedłem na stację benzynową, kupiłem kanister, nalałem do pełna 5 litrów, i wróciłem do auta, wlałem, odpaliłem, pojechałem.

Historia z happy endem?
Nie do końca.

Szczęśliwy że już jadę do domu, nie zauważyłem że autko ma mniejszą moc, że jest mniej zrywne, słabsze.
To był pierwszy objaw.

Drugi objaw pojawił się po 2 dniach, otóż wsiadłem do samochodu, odpaliłem, ruszyłem, pojechałem… 300m i silnik zgasł.
Nie chciał odpalić, aż do rozładowania się akumulatora.
Zadzwoniłem do kolegi, i od niego dowiedziałem się:
- Nigdy nie jedź samochodem do końca baku, szczególnie w aucie które ma już kilka ładnych latek!
- Dlaczego?
- Bo w baku z hektolitrów wlewanej benzyny zbiera się „muł” i różne inne śmieci, i gdy zabraknie paliwa, są one zasysane do pompy paliwowej, do filtra paliwa i mogą wszystko zatkać.

…i tak się stało w moim przypadku, znajomy odholował mnie do mechanika, ten przeczyścił wszystko co się dało, skasował 60 zł, a ja pojechałem do domu.

Podsumowując:
Próba oszczędzenia kilku złotych na paliwie (wypalenie go do dna, czekanie na przypływ gotówki na koncie – bo wtedy zatankuję „do pełna” dała „oszczędności ujemne”):
20 zł za kanister
60 zł za naprawę u mechanika
i gdyby nie kolega, to pewnie jakiś grosik na holowanie/lawetowanie

Za to wszystko spokojnie mógłbym mieć od 1/2 do całego pełnego baku, nie licząc już czasu i pracy straconej na załatwianie sprawy: holowanie, mechanik, odbiór auta etc.

Więc dlaczego nie warto jeździć samochodem do końca, „do ostatniej kropelki” – bo to się najzwyczajniej nie opłaca!

Tania jazda samochodem – czyli jak oszczędzić ponad 500 zł na paliwie?
Be Sociable, Share!

Zostaw komentarz

Warunki komentowania: 1. Wysyłając komentarz do artykułu zgadzasz się na pokazanie twoich słów, imienia a także adresu strony domowej na niniejszej stronie internetowej. 2. Komentarze, mogą pojawiać się z kilkugodzinnym opóźnieniem, wpisy anonimowych użytkowników mogą podlegać moderacji. 3. Absolutnie zakazane jest spamowanie, spimowanie i inne formy zaśmiecania internetu, a także nawoływanie do nienawiści i słownictwo rodem z "łaciny kuchennej":)

Prasa On-line
 • Polecana książka
  książka Nawiązanie stosunku pracy (Wersja elektroniczna (PDF))
  Przemysław Ciszek
 • Ciasteczkowo…

  Jest już polska wtyczka do WordPress’a ZOBACZ!

  Ciasteczkowe Szaleństwo

  Strony internetowe
  Metano.pl Strony internetowe z każdej strony
  • MindTune
   MindTune czyli system 6 kroków jak przyswajać wiedzę z internetu to jest procedura, proces lub inaczej mówiąc konkretna sekwencja czynności którą możesz powtarzać za każdym razem kiedy chcesz się nauczyć czegoś nowego z internetu i chcesz aby nie był to przypadkowy, chaotyczny proces tylko skuteczne działanie bez marnowania czasu.
  • Myśl jak człowiek biznesu
   Przedsiębiorczość to stan umysłu. To dialog menadżera z jego własnym doświadczeniem, spotkaniem jego osobistego stylu zarządzania z metodami coachingowymi w praktyce. Czy to możliwe, że od sposobu myślenia zależy nasze działanie, a potem wynik i sukces?
  • Witaminy, minerały i suplementy
   Jak stosując odpowiednie preparaty i witaminy poprawić swoje zdrowie i podnieść jakość życia?
  • Buduj swoje życie odpowiedzialnie i zuchwale
   To nie jest książka. To Twój prywatny coach. Zbuduj swoje życie odpowiedzialnie i zuchwale!
  • Mapologia
   Dowiedz się jak dzięki technikom mapy myśli wykorzystać cały potencjał swojego umysłu i przyspieszyć swój sukces.
  • MindTuneMindTune czyli system 6 kroków jak przyswajać wiedzę z internetu to jest procedura, proces lub inaczej mówiąc konkretna sekwencja czynności którą możesz powtarzać za każdym razem kiedy chcesz się nauczyć czegoś nowego z internetu i chcesz aby nie był to przypadkowy, chaotyczny proces tylko skuteczne działanie bez marnowania czasu.
   eBooks
  • Myśl jak człowiek biznesuPrzedsiębiorczość to stan umysłu. To dialog menadżera z jego własnym doświadczeniem, spotkaniem jego osobistego stylu zarządzania z metodami coachingowymi w praktyce. Czy to możliwe, że od sposobu myślenia zależy nasze działanie, a potem wynik i sukces?
   eBooks
  • Witaminy, minerały i suplementyJak stosując odpowiednie preparaty i witaminy poprawić swoje zdrowie i podnieść jakość życia?
   eBooks
  • Buduj swoje życie odpowiedzialnie i zuchwaleTo nie jest książka. To Twój prywatny coach. Zbuduj swoje życie odpowiedzialnie i zuchwale!
   eBooks
  • MapologiaDowiedz się jak dzięki technikom mapy myśli wykorzystać cały potencjał swojego umysłu i przyspieszyć swój sukces.
   eBooks
  • Bogać się, kiedy śpiszJak wykorzystać siłę Twojego umysłu do łatwego i przyjemnego osiągania wszystkiego, czego zapragniesz.
   eBooks
  • Ludzka maszynaPoznaj ponadczasową wiedzę, która otworzy oczy na to kim tak naprawdę jesteś i zdobądź inspirację do zmiany swojego życia.
   eBooks
  • Ty tu rządzisz!Ta publikacja podpowie Ci, jak przekonać klienta do zakupu, a męża do pozmywania naczyń...
   eBooks
  • ABC Mądrego Rodzica: Skuteczna nauka ortografiiJak sprawić, aby Twoje dziecko polubiło ortografię i radziło sobie z prawidłową pisownią?
   eBooks
  • Zmień swoje życie w 30 dniGwiazda programu Starting Over NBC dzieli się z czytelnikami swoimi sposobami na całkowitą reorganizację własnego życia w zaledwie 30 dni. To poradnik inspirujący, ciekawy, dla niektórych może szokujący, ale przez to niezmiernie motywujący. Do zmiany, poszukiwania szczęścia i świadomego życia.
   eBooks
  Welcome to my blog!
  close

  © 2006-2016 Staszek Cieślicki blog Wszelkie prawa zastrzeżone