Doradca finansowy

Kilka dni temu nawiedził mnie doradca finansowy oferując darmową analizę finansową…

Był to student, który w 2,5 h nie przeprowadził jej do końca i chciał za wszelką cenę dokończyć później.

Na zakończenie spotkania zadałem mu pytanie które zadałby Robert Kyiosaki: czy jako doradca finansowy/inwestycyjny sam inwestuje? Jego odpowiedź: nie bo jestem studentem, ale w przyszłości…

…i tym się pogrzebał, bo nie ufam ludziom którzy mi doradzają, ale sami nie korzystają ze swoich rad – bo po prostu nie wiedzą co mówią, a skoro sami się boją wprowadzać w czyn swoje rady, to dlaczego ja mam ryzykować za nich?

Kiedy zadzwonił by umówić się na powtórne spotkanie powiedziałem mu że z przyzwoitości, bo obiecałem, mogę mu poświęcić 20 minut… on: że do godziny, ja że 25, on że do godziny… że też cenię swój czas i 3,5 h to zdecydowanie za dużo… powiedziałem mu że odpowiedzią na pytanie Kiyosakiego pogrzebał się totalnie, że nic od nich ni kupię, że nawet sprzedawca marchewki na ulicy jest w stanie coś odłożyć…
W trakcie samego spotkania popełnił wiele kardynalnych błędów:
 • nie słuchał tego co mówię, bo gdyby tak było to pół analizy mielibyśmy zrobione po wynotowaniu paru słów z tego co mówiłem wcześniej
 • mylił się, raz dostrzegał że mam córkę, a potem  mówił że mogłbym iść pokopać w piłkę z synem (zapewne to wyuczony tekst)…
 • ignorował moją śliczną, 3-letnią córeczkę – a mógł wykorzystać to na swoją korzyść, wszak każdy rodzic kocha swoje dzieci i jest dumny kiedy ktoś chwali pociechę…
 • ignorował moją żonę, która „dawała znaki na niebie i ziemii”, że to już zad długo…
i wiele wiele innych…, ale o tem potem (może jak znajdę czas i natchnienie)…
Be Sociable, Share!

Jedna odpowiedź do “Doradca finansowy”

 • Prawda jest taka, że całe to zachowanie jest wyuczone : >
  A biedny student musi za każdym razem wypowiadać tą kwestię żeby robić to później „z automatu”.. Widocznie trafiłeś na praktykującego tą pracę, który jeszcze strasznie się motał. Wiem to z autopsji. Ale z czasem nabiera się pewności siebie i wszystko idzie znacznie lepiej. Wtedy takiego delikwenta na prawdę ciężko jest się pozbyć z mieszkania ;p

Zostaw komentarz

Warunki komentowania: 1. Wysyłając komentarz do artykułu zgadzasz się na pokazanie twoich słów, imienia a także adresu strony domowej na niniejszej stronie internetowej. 2. Komentarze, mogą pojawiać się z kilkugodzinnym opóźnieniem, wpisy anonimowych użytkowników mogą podlegać moderacji. 3. Absolutnie zakazane jest spamowanie, spimowanie i inne formy zaśmiecania internetu, a także nawoływanie do nienawiści i słownictwo rodem z "łaciny kuchennej":)

Prasa On-line
 • Polecana książka
  książka Oblicza zdrady (Wersja elektroniczna (PDF))
  Michał Dziurdzik
 • Ciasteczkowo…

  Jest już polska wtyczka do WordPress’a ZOBACZ!

  Ciasteczkowe Szaleństwo

  Strony internetowe
  Metano.pl Strony internetowe z każdej strony
  • Myśl jak człowiek biznesu
   Przedsiębiorczość to stan umysłu. To dialog menadżera z jego własnym doświadczeniem, spotkaniem jego osobistego stylu zarządzania z metodami coachingowymi w praktyce. Czy to możliwe, że od sposobu myślenia zależy nasze działanie, a potem wynik i sukces?
  • MindTune
   MindTune czyli system 6 kroków jak przyswajać wiedzę z internetu to jest procedura, proces lub inaczej mówiąc konkretna sekwencja czynności którą możesz powtarzać za każdym razem kiedy chcesz się nauczyć czegoś nowego z internetu i chcesz aby nie był to przypadkowy, chaotyczny proces tylko skuteczne działanie bez marnowania czasu.
  • Mapologia
   Dowiedz się jak dzięki technikom mapy myśli wykorzystać cały potencjał swojego umysłu i przyspieszyć swój sukces.
  • Witaminy, minerały i suplementy
   Jak stosując odpowiednie preparaty i witaminy poprawić swoje zdrowie i podnieść jakość życia?
  • Bogać się, kiedy śpisz
   Jak wykorzystać siłę Twojego umysłu do łatwego i przyjemnego osiągania wszystkiego, czego zapragniesz.
  • Myśl jak człowiek biznesuPrzedsiębiorczość to stan umysłu. To dialog menadżera z jego własnym doświadczeniem, spotkaniem jego osobistego stylu zarządzania z metodami coachingowymi w praktyce. Czy to możliwe, że od sposobu myślenia zależy nasze działanie, a potem wynik i sukces?
   eBooks
  • MindTuneMindTune czyli system 6 kroków jak przyswajać wiedzę z internetu to jest procedura, proces lub inaczej mówiąc konkretna sekwencja czynności którą możesz powtarzać za każdym razem kiedy chcesz się nauczyć czegoś nowego z internetu i chcesz aby nie był to przypadkowy, chaotyczny proces tylko skuteczne działanie bez marnowania czasu.
   eBooks
  • MapologiaDowiedz się jak dzięki technikom mapy myśli wykorzystać cały potencjał swojego umysłu i przyspieszyć swój sukces.
   eBooks
  • Witaminy, minerały i suplementyJak stosując odpowiednie preparaty i witaminy poprawić swoje zdrowie i podnieść jakość życia?
   eBooks
  • Bogać się, kiedy śpiszJak wykorzystać siłę Twojego umysłu do łatwego i przyjemnego osiągania wszystkiego, czego zapragniesz.
   eBooks
  • Ty tu rządzisz!Ta publikacja podpowie Ci, jak przekonać klienta do zakupu, a męża do pozmywania naczyń...
   eBooks
  • Ludzka maszynaPoznaj ponadczasową wiedzę, która otworzy oczy na to kim tak naprawdę jesteś i zdobądź inspirację do zmiany swojego życia.
   eBooks
  • Buduj swoje życie odpowiedzialnie i zuchwaleTo nie jest książka. To Twój prywatny coach. Zbuduj swoje życie odpowiedzialnie i zuchwale!
   eBooks
  • Zmień swoje życie w 30 dniGwiazda programu Starting Over NBC dzieli się z czytelnikami swoimi sposobami na całkowitą reorganizację własnego życia w zaledwie 30 dni. To poradnik inspirujący, ciekawy, dla niektórych może szokujący, ale przez to niezmiernie motywujący. Do zmiany, poszukiwania szczęścia i świadomego życia.
   eBooks
  • Ale urwał!Gotowa INSTRUKCJA, która od A do Z wytłumaczy Ci, jak najszybciej oraz najskuteczniej się uczyć.
   eBooks
  Welcome to my blog!
  close

  © 2006-2016 Staszek Cieślicki blog Wszelkie prawa zastrzeżone