Gaśnica w samochodzie, stara, kupić, naprawiać, remonotwać, czy co?

Kupiłem samochód, była w nim gaśnica, rzecz oczywista powinna być, ale była trochę przeterminowana, sprzet tego typu powinien być legalizowany raz do roku.
Myślałem „po biednemu” kupię nową w hipermarkecie, idę, patrzę: 35 zł.
Czekam, idę innym razem, „mega promocja”: 25 zł, już miałem kupować, ale wiedziałem że mi zabraknie pieniędzy w portfelu, wiec nie kupiłem.
Tydzień później przechodzę koło sklepu ze sprzętem ppoż, pytałem, czy legalizują: tak, cena? – 5 zł za legalizację, a jeśli od daty produkcji lub daty ostatniego remontu minęło co najmniej 5 lat, to 10 zł za remont.
Moja taka właśnie była, i tak zamiast 25-35 zł zapłaciłem 10 zł, a za rok, przy ponownych rozterkach tego typu zapłacę 5 zł

Czasem trzeba trochę pomyśleć, a czasem potrzeba odrobiny szczęścia (jak mój brak pieniędzy w portfelu). Często pech, nieszczęście, zły fart, w dłuższej perspektywie wychodzi na dobre…

Powiesz pewnie drogi czytelniku, że co to jest 15-25 zł oszczędności na rok (1,25-2,08 zł/msc, 0,04 – 0,07 zł/dziennie).
A ile pieniędzy ucieka ci „dzięki” takim rzeczom jak gaśnica? Kilka, kilkanaście? albo rób tak przez 20 lat i zobacz ile zaoszczędzisz pieniędzy? Odkładaj te 15-25 zł co roku na oszczędności na 5%/rok to po 10 latach będziesz miał: 188-314 zł, a po kolejnych 10 latach: 496-827 zł…
Pewnie znowu powiesz co to jest 830 zł, a ile takich 830 zł stracisz bezpowrotnie w ciągu 20 lat? 100? (tj 5 w ciągu roku) 100*830 zł = 83 000 zł!!! – samochód.

Be Sociable, Share!

Zostaw komentarz

Warunki komentowania: 1. Wysyłając komentarz do artykułu zgadzasz się na pokazanie twoich słów, imienia a także adresu strony domowej na niniejszej stronie internetowej. 2. Komentarze, mogą pojawiać się z kilkugodzinnym opóźnieniem, wpisy anonimowych użytkowników mogą podlegać moderacji. 3. Absolutnie zakazane jest spamowanie, spimowanie i inne formy zaśmiecania internetu, a także nawoływanie do nienawiści i słownictwo rodem z "łaciny kuchennej":)

Prasa On-line
 • Polecana książka
  książka Spirala Bogactwa (Wersja elektroniczna (PDF))
  Andrzej Kusior
 • Ciasteczkowo…

  Jest już polska wtyczka do WordPress’a ZOBACZ!

  Ciasteczkowe Szaleństwo

  Strony internetowe
  Metano.pl Strony internetowe z każdej strony
  • MindTune
   MindTune czyli system 6 kroków jak przyswajać wiedzę z internetu to jest procedura, proces lub inaczej mówiąc konkretna sekwencja czynności którą możesz powtarzać za każdym razem kiedy chcesz się nauczyć czegoś nowego z internetu i chcesz aby nie był to przypadkowy, chaotyczny proces tylko skuteczne działanie bez marnowania czasu.
  • Myśl jak człowiek biznesu
   Przedsiębiorczość to stan umysłu. To dialog menadżera z jego własnym doświadczeniem, spotkaniem jego osobistego stylu zarządzania z metodami coachingowymi w praktyce. Czy to możliwe, że od sposobu myślenia zależy nasze działanie, a potem wynik i sukces?
  • Witaminy, minerały i suplementy
   Jak stosując odpowiednie preparaty i witaminy poprawić swoje zdrowie i podnieść jakość życia?
  • Buduj swoje życie odpowiedzialnie i zuchwale
   To nie jest książka. To Twój prywatny coach. Zbuduj swoje życie odpowiedzialnie i zuchwale!
  • Mapologia
   Dowiedz się jak dzięki technikom mapy myśli wykorzystać cały potencjał swojego umysłu i przyspieszyć swój sukces.
  • MindTuneMindTune czyli system 6 kroków jak przyswajać wiedzę z internetu to jest procedura, proces lub inaczej mówiąc konkretna sekwencja czynności którą możesz powtarzać za każdym razem kiedy chcesz się nauczyć czegoś nowego z internetu i chcesz aby nie był to przypadkowy, chaotyczny proces tylko skuteczne działanie bez marnowania czasu.
   eBooks
  • Myśl jak człowiek biznesuPrzedsiębiorczość to stan umysłu. To dialog menadżera z jego własnym doświadczeniem, spotkaniem jego osobistego stylu zarządzania z metodami coachingowymi w praktyce. Czy to możliwe, że od sposobu myślenia zależy nasze działanie, a potem wynik i sukces?
   eBooks
  • Witaminy, minerały i suplementyJak stosując odpowiednie preparaty i witaminy poprawić swoje zdrowie i podnieść jakość życia?
   eBooks
  • Buduj swoje życie odpowiedzialnie i zuchwaleTo nie jest książka. To Twój prywatny coach. Zbuduj swoje życie odpowiedzialnie i zuchwale!
   eBooks
  • MapologiaDowiedz się jak dzięki technikom mapy myśli wykorzystać cały potencjał swojego umysłu i przyspieszyć swój sukces.
   eBooks
  • Bogać się, kiedy śpiszJak wykorzystać siłę Twojego umysłu do łatwego i przyjemnego osiągania wszystkiego, czego zapragniesz.
   eBooks
  • Ludzka maszynaPoznaj ponadczasową wiedzę, która otworzy oczy na to kim tak naprawdę jesteś i zdobądź inspirację do zmiany swojego życia.
   eBooks
  • Ty tu rządzisz!Ta publikacja podpowie Ci, jak przekonać klienta do zakupu, a męża do pozmywania naczyń...
   eBooks
  • ABC Mądrego Rodzica: Skuteczna nauka ortografiiJak sprawić, aby Twoje dziecko polubiło ortografię i radziło sobie z prawidłową pisownią?
   eBooks
  • Zmień swoje życie w 30 dniGwiazda programu Starting Over NBC dzieli się z czytelnikami swoimi sposobami na całkowitą reorganizację własnego życia w zaledwie 30 dni. To poradnik inspirujący, ciekawy, dla niektórych może szokujący, ale przez to niezmiernie motywujący. Do zmiany, poszukiwania szczęścia i świadomego życia.
   eBooks
  Welcome to my blog!
  close

  © 2006-2016 Staszek Cieślicki blog Wszelkie prawa zastrzeżone