Gustaw Holoubek nie żyje, żałoba narodowa?

Gustaw Holoubek, fot. Rafał GuzWczoraj zmarł wybitny aktor: Gustaw Holoubek… Cześć jego pamięci…

Zastanawia mnie dlaczego nie ogłoszono żałoby narodowej? Przecież wielu nazywa go „papieżem” teatru… Skoro ostatnio było tak wiele żałób narodowych, to czemu teraz nie będzie, „ale ja chcę”…

Tragicznie umiera 20 lotników – kwiat lotnictwa polskiego, nie tak znamienitych jak szanowny zmarły, ale… urządza się żałobę; 26 pielgrzymów odnajduje drogę do Boga, i to tą najszybszą – urządza się żałobę.

Gustaw umarł, niech żyje Gustaw, tak to już ludzie mają, że zwykle umierają, jedni wcześniej inni później... z tej smutnej okazji, bo to jest tragedia, chociażby dla rodziny i znajomych, dzieci – sam wiem co to znaczy utracić rodziców; mówi się truizmy pt „nigdy nie będzie już takiego aktora” itp. A mnie to drażni, bo każdy jest inny i o każdym można powiedzieć, że kogoś takiego jak „Zbynek z Trzcinek” nigdy już nie będzie….

Każdy jest inny, każdy jest wielki, a wielkość tych naprawdę wielkich polega na tym, że nie boją się być sobą, nie boją się być inni.

Największą tragedią człowieka jest to, że boi się być sobą, być innym, niepowtarzalnym, że chce być taki jak inni…

Be Sociable, Share!

2 Odpowiedzi do “Gustaw Holoubek nie żyje, żałoba narodowa?”

 • Robert Kubas:

  Zmarł wielki aktor ,człowiek wielkiego formatu .Autorytet .

 • Zgadza się, ale „żałoby narodowej” nie urządza mu się na pokaz, pod publiczkę, każdy kto go cenił, ma „żałobę osobistą” wypisaną w sercu…
  Żałoba Narodowa składa się z wielu żałób osobistych…
  Był to tak wielki człowiek, że chyba nie potrzebuje docenianie i „powiększania” go odgórnym nakazem: „a teraz obywatele, będziemy się publicznie smucić, bo ogłaszamy żałobę narodową…”

Zostaw komentarz

Warunki komentowania: 1. Wysyłając komentarz do artykułu zgadzasz się na pokazanie twoich słów, imienia a także adresu strony domowej na niniejszej stronie internetowej. 2. Komentarze, mogą pojawiać się z kilkugodzinnym opóźnieniem, wpisy anonimowych użytkowników mogą podlegać moderacji. 3. Absolutnie zakazane jest spamowanie, spimowanie i inne formy zaśmiecania internetu, a także nawoływanie do nienawiści i słownictwo rodem z "łaciny kuchennej":)

Prasa On-line
 • Polecana książka
  książka Jak kupować nieruchomości poniżej ich wartości rynkowej (Wersja audio (Audio CD))
  Marcin Marczak
 • Ciasteczkowo…

  Jest już polska wtyczka do WordPress’a ZOBACZ!

  Ciasteczkowe Szaleństwo

  Strony internetowe
  Metano.pl Strony internetowe z każdej strony
  • Myśl jak człowiek biznesu
   Przedsiębiorczość to stan umysłu. To dialog menadżera z jego własnym doświadczeniem, spotkaniem jego osobistego stylu zarządzania z metodami coachingowymi w praktyce. Czy to możliwe, że od sposobu myślenia zależy nasze działanie, a potem wynik i sukces?
  • MindTune
   MindTune czyli system 6 kroków jak przyswajać wiedzę z internetu to jest procedura, proces lub inaczej mówiąc konkretna sekwencja czynności którą możesz powtarzać za każdym razem kiedy chcesz się nauczyć czegoś nowego z internetu i chcesz aby nie był to przypadkowy, chaotyczny proces tylko skuteczne działanie bez marnowania czasu.
  • Mapologia
   Dowiedz się jak dzięki technikom mapy myśli wykorzystać cały potencjał swojego umysłu i przyspieszyć swój sukces.
  • Witaminy, minerały i suplementy
   Jak stosując odpowiednie preparaty i witaminy poprawić swoje zdrowie i podnieść jakość życia?
  • Bogać się, kiedy śpisz
   Jak wykorzystać siłę Twojego umysłu do łatwego i przyjemnego osiągania wszystkiego, czego zapragniesz.
  • Myśl jak człowiek biznesuPrzedsiębiorczość to stan umysłu. To dialog menadżera z jego własnym doświadczeniem, spotkaniem jego osobistego stylu zarządzania z metodami coachingowymi w praktyce. Czy to możliwe, że od sposobu myślenia zależy nasze działanie, a potem wynik i sukces?
   eBooks
  • MindTuneMindTune czyli system 6 kroków jak przyswajać wiedzę z internetu to jest procedura, proces lub inaczej mówiąc konkretna sekwencja czynności którą możesz powtarzać za każdym razem kiedy chcesz się nauczyć czegoś nowego z internetu i chcesz aby nie był to przypadkowy, chaotyczny proces tylko skuteczne działanie bez marnowania czasu.
   eBooks
  • MapologiaDowiedz się jak dzięki technikom mapy myśli wykorzystać cały potencjał swojego umysłu i przyspieszyć swój sukces.
   eBooks
  • Witaminy, minerały i suplementyJak stosując odpowiednie preparaty i witaminy poprawić swoje zdrowie i podnieść jakość życia?
   eBooks
  • Bogać się, kiedy śpiszJak wykorzystać siłę Twojego umysłu do łatwego i przyjemnego osiągania wszystkiego, czego zapragniesz.
   eBooks
  • Ty tu rządzisz!Ta publikacja podpowie Ci, jak przekonać klienta do zakupu, a męża do pozmywania naczyń...
   eBooks
  • Ludzka maszynaPoznaj ponadczasową wiedzę, która otworzy oczy na to kim tak naprawdę jesteś i zdobądź inspirację do zmiany swojego życia.
   eBooks
  • Buduj swoje życie odpowiedzialnie i zuchwaleTo nie jest książka. To Twój prywatny coach. Zbuduj swoje życie odpowiedzialnie i zuchwale!
   eBooks
  • Zmień swoje życie w 30 dniGwiazda programu Starting Over NBC dzieli się z czytelnikami swoimi sposobami na całkowitą reorganizację własnego życia w zaledwie 30 dni. To poradnik inspirujący, ciekawy, dla niektórych może szokujący, ale przez to niezmiernie motywujący. Do zmiany, poszukiwania szczęścia i świadomego życia.
   eBooks
  • Ale urwał!Gotowa INSTRUKCJA, która od A do Z wytłumaczy Ci, jak najszybciej oraz najskuteczniej się uczyć.
   eBooks
  Welcome to my blog!
  close

  © 2006-2016 Staszek Cieślicki blog Wszelkie prawa zastrzeżone