Nasza-klasa – ludziom to już zupełnie odbija… czyli jak zhackować świat

Dziś w radio usłyszałem że 6 tajnych agentów WSI ujawniło się na naszej-klasie, bo opublikowali tam grupowe zdjęcie z Afganistanu…

Głupota ludzka nie zna granic ani wielkości, już dziś, bo pewnie od samego powstania, internet jest, był i będzie wykorzystywany do szpiegowania i zbierania informacji, kiedyś ta działka wywiadu nazywała się białym wywiadem – „agenci” czytali obcojęzyczne gazety i na tej przeprowadzali analizy i dowiadywali się „prawdy” o świecie… W jednej gazecie był jakiś kawałek, w drugiej jakiś, i gdy te wszystkie kawałki poskładać to tworzyła się pewna całość…

Sekrety Naszej Klasy

Natura ludzka jest ciekawa, na 10 inżynierów którzy wymyślają nowe technologie, zabezpieczenia, zamki, jest 100 albo i 1000 takich co to chcą znaleźć „dziurę” w całym (hackerzy), złamać zabezpieczenia (crackerzy), czy znaleźć nowy sposób bez kluczowego otwierania zamków „antywłamaniowych”… – taki jest świat (każda akcja budzi reakcje – to jedno z podstawowych praw fizyki)

Internet dał w tej dziedzinie dużo możliwości do wykorzystania, od poradników w stylu, jak otworzyć „Yeti”, jak złamać zabezpieczenia, po gazety które w dużej większości pojawiają się on-line (nie trzeba przegrzebywać się przez „tony” papieru), po wyszukiwarkę google – dzięki której, zadając odpowiednie pytanie, można się duuużo dowiedzieć, dużo więcej niż przypuszczasz, i dużo więcej niż chciałbyś wiedzieć (albo niż chciałbyś aby można było się dowiedzieć)….

Za to że Google jest pomocny przy hackowaniu, śledzeniu, dochodzeniu itp. są odpowiedzialni ludzi, którzy budując swoje strony internetowe, zapominają (albo nie znają) o pewnych regułach i prawach, o tym co można bezpiecznie zamieścić w necie, a czego nie….

więcej info:

np. Hakowanie z google

Be Sociable, Share!

Zostaw komentarz

Warunki komentowania: 1. Wysyłając komentarz do artykułu zgadzasz się na pokazanie twoich słów, imienia a także adresu strony domowej na niniejszej stronie internetowej. 2. Komentarze, mogą pojawiać się z kilkugodzinnym opóźnieniem, wpisy anonimowych użytkowników mogą podlegać moderacji. 3. Absolutnie zakazane jest spamowanie, spimowanie i inne formy zaśmiecania internetu, a także nawoływanie do nienawiści i słownictwo rodem z "łaciny kuchennej":)

Prasa On-line
 • Polecana książka
  książka Od marzeń do realizacji (Wersja audio (Audio CD))
  Daniel Janik
 • Ciasteczkowo…

  Jest już polska wtyczka do WordPress’a ZOBACZ!

  Ciasteczkowe Szaleństwo

  Strony internetowe
  Metano.pl Strony internetowe z każdej strony
  • MindTune
   MindTune czyli system 6 kroków jak przyswajać wiedzę z internetu to jest procedura, proces lub inaczej mówiąc konkretna sekwencja czynności którą możesz powtarzać za każdym razem kiedy chcesz się nauczyć czegoś nowego z internetu i chcesz aby nie był to przypadkowy, chaotyczny proces tylko skuteczne działanie bez marnowania czasu.
  • Myśl jak człowiek biznesu
   Przedsiębiorczość to stan umysłu. To dialog menadżera z jego własnym doświadczeniem, spotkaniem jego osobistego stylu zarządzania z metodami coachingowymi w praktyce. Czy to możliwe, że od sposobu myślenia zależy nasze działanie, a potem wynik i sukces?
  • Witaminy, minerały i suplementy
   Jak stosując odpowiednie preparaty i witaminy poprawić swoje zdrowie i podnieść jakość życia?
  • Buduj swoje życie odpowiedzialnie i zuchwale
   To nie jest książka. To Twój prywatny coach. Zbuduj swoje życie odpowiedzialnie i zuchwale!
  • Mapologia
   Dowiedz się jak dzięki technikom mapy myśli wykorzystać cały potencjał swojego umysłu i przyspieszyć swój sukces.
  • MindTuneMindTune czyli system 6 kroków jak przyswajać wiedzę z internetu to jest procedura, proces lub inaczej mówiąc konkretna sekwencja czynności którą możesz powtarzać za każdym razem kiedy chcesz się nauczyć czegoś nowego z internetu i chcesz aby nie był to przypadkowy, chaotyczny proces tylko skuteczne działanie bez marnowania czasu.
   eBooks
  • Myśl jak człowiek biznesuPrzedsiębiorczość to stan umysłu. To dialog menadżera z jego własnym doświadczeniem, spotkaniem jego osobistego stylu zarządzania z metodami coachingowymi w praktyce. Czy to możliwe, że od sposobu myślenia zależy nasze działanie, a potem wynik i sukces?
   eBooks
  • Witaminy, minerały i suplementyJak stosując odpowiednie preparaty i witaminy poprawić swoje zdrowie i podnieść jakość życia?
   eBooks
  • Buduj swoje życie odpowiedzialnie i zuchwaleTo nie jest książka. To Twój prywatny coach. Zbuduj swoje życie odpowiedzialnie i zuchwale!
   eBooks
  • MapologiaDowiedz się jak dzięki technikom mapy myśli wykorzystać cały potencjał swojego umysłu i przyspieszyć swój sukces.
   eBooks
  • Bogać się, kiedy śpiszJak wykorzystać siłę Twojego umysłu do łatwego i przyjemnego osiągania wszystkiego, czego zapragniesz.
   eBooks
  • Ludzka maszynaPoznaj ponadczasową wiedzę, która otworzy oczy na to kim tak naprawdę jesteś i zdobądź inspirację do zmiany swojego życia.
   eBooks
  • Ty tu rządzisz!Ta publikacja podpowie Ci, jak przekonać klienta do zakupu, a męża do pozmywania naczyń...
   eBooks
  • ABC Mądrego Rodzica: Skuteczna nauka ortografiiJak sprawić, aby Twoje dziecko polubiło ortografię i radziło sobie z prawidłową pisownią?
   eBooks
  • Zmień swoje życie w 30 dniGwiazda programu Starting Over NBC dzieli się z czytelnikami swoimi sposobami na całkowitą reorganizację własnego życia w zaledwie 30 dni. To poradnik inspirujący, ciekawy, dla niektórych może szokujący, ale przez to niezmiernie motywujący. Do zmiany, poszukiwania szczęścia i świadomego życia.
   eBooks
  Welcome to my blog!
  close

  © 2006-2016 Staszek Cieślicki blog Wszelkie prawa zastrzeżone