Pompowanie kół – kompresor

Dzisiaj rano zobaczyłem, że w moim rowerze, którym jadę do pracy jest mało powietrza.

Postanowiłem więc dopompować koła, już sięgałem do plecaka po pompkę, którą zawsze ze sobą wożę, kiedy przypomniałem sobie słowa sprzedawcy w sklepie rowerowym.

Przy okazji zakupu nowych opon i dętek, doradził mi on aby wziąść dętki z wentylem samochodowym, bo wtedy można je łatwo napompować czy dopompować, wystarczy zajechać na stację benzynową i skorzystać z kompresora.

:Tania jazda samochodem:

Człowiek jako istota rozumna, lubi wygodę, pojechałem na najbliższą stację BP na ul. Legnickiej przy Zachodniej, koło dawnego TGG, ale tu już dopadł mnie permanentny pech – kompresor był zepsuty.

Pojechałem do pracy z nadzieją, że tam zrobię to po drodze, w końcu mam parę stacji benzynowych po drodze.

Gdyby ktoś był przesądny – historia jak w piątek 13-ego:)

I tak:

 • na ul. Grunwaldzkiej BP, kiedyś miało kompresor, ale nie ma,
 • na PKN Orlen, przy pasażu grunwaldzkim, nie ma, ale będą (kiedyś) mieli,
 • na Wyszyńskiego pry Jedności Narodowe, Shell, nie ma.

Po całej odysei od stacji do stacji kompresor dopadłem na PKN Orlen na Jedności Narodowej przy Skrzyżowaniu z Nowowiejską.

Popatrzyłem na opis na oponach, że trzeba je napompować od 2,8 do 4,5 bara, podłączyłem wężyk i pompowałem do ok 4 barów.

Jeździ się teraz super szybko i lekko, pomimo górskich opon, ale strasznie trzęsie, bo przy takim ciśnieniu koła są twarde jak kamień.

Wcześniej jeździło mi się ciężej i wolniej, ale „miękko” – miałem wtedy w obu kołach ok 1 bara – ręcznie pompowane.

Jeżeli ktoś zmienia, albo będzie zmieniał dętki w swoim rowerze, to gorąco polecam te z wentyelm samochodowym – taka sama cena, a duża wygoda i praktyczność, zawsze może w trudnej sytuacji poratować jakiś kierowca z pompką samochodową… a obecne pompki rowerowe w większości są dwu systemowe – można pompować zwykłe wentyle „rowerowe” i „samochodowe”.

Be Sociable, Share!

Zostaw komentarz

Warunki komentowania: 1. Wysyłając komentarz do artykułu zgadzasz się na pokazanie twoich słów, imienia a także adresu strony domowej na niniejszej stronie internetowej. 2. Komentarze, mogą pojawiać się z kilkugodzinnym opóźnieniem, wpisy anonimowych użytkowników mogą podlegać moderacji. 3. Absolutnie zakazane jest spamowanie, spimowanie i inne formy zaśmiecania internetu, a także nawoływanie do nienawiści i słownictwo rodem z "łaciny kuchennej":)

Prasa On-line
 • Polecana książka
  książka Zarządzanie sobą samym w czasie (Wersja audio (MP3))
  Iwona Kubis
 • Ciasteczkowo…

  Jest już polska wtyczka do WordPress’a ZOBACZ!

  Ciasteczkowe Szaleństwo

  Strony internetowe
  Metano.pl Strony internetowe z każdej strony
  • Myśl jak człowiek biznesu
   Przedsiębiorczość to stan umysłu. To dialog menadżera z jego własnym doświadczeniem, spotkaniem jego osobistego stylu zarządzania z metodami coachingowymi w praktyce. Czy to możliwe, że od sposobu myślenia zależy nasze działanie, a potem wynik i sukces?
  • MindTune
   MindTune czyli system 6 kroków jak przyswajać wiedzę z internetu to jest procedura, proces lub inaczej mówiąc konkretna sekwencja czynności którą możesz powtarzać za każdym razem kiedy chcesz się nauczyć czegoś nowego z internetu i chcesz aby nie był to przypadkowy, chaotyczny proces tylko skuteczne działanie bez marnowania czasu.
  • Mapologia
   Dowiedz się jak dzięki technikom mapy myśli wykorzystać cały potencjał swojego umysłu i przyspieszyć swój sukces.
  • Witaminy, minerały i suplementy
   Jak stosując odpowiednie preparaty i witaminy poprawić swoje zdrowie i podnieść jakość życia?
  • Bogać się, kiedy śpisz
   Jak wykorzystać siłę Twojego umysłu do łatwego i przyjemnego osiągania wszystkiego, czego zapragniesz.
  • Myśl jak człowiek biznesuPrzedsiębiorczość to stan umysłu. To dialog menadżera z jego własnym doświadczeniem, spotkaniem jego osobistego stylu zarządzania z metodami coachingowymi w praktyce. Czy to możliwe, że od sposobu myślenia zależy nasze działanie, a potem wynik i sukces?
   eBooks
  • MindTuneMindTune czyli system 6 kroków jak przyswajać wiedzę z internetu to jest procedura, proces lub inaczej mówiąc konkretna sekwencja czynności którą możesz powtarzać za każdym razem kiedy chcesz się nauczyć czegoś nowego z internetu i chcesz aby nie był to przypadkowy, chaotyczny proces tylko skuteczne działanie bez marnowania czasu.
   eBooks
  • MapologiaDowiedz się jak dzięki technikom mapy myśli wykorzystać cały potencjał swojego umysłu i przyspieszyć swój sukces.
   eBooks
  • Witaminy, minerały i suplementyJak stosując odpowiednie preparaty i witaminy poprawić swoje zdrowie i podnieść jakość życia?
   eBooks
  • Bogać się, kiedy śpiszJak wykorzystać siłę Twojego umysłu do łatwego i przyjemnego osiągania wszystkiego, czego zapragniesz.
   eBooks
  • Ty tu rządzisz!Ta publikacja podpowie Ci, jak przekonać klienta do zakupu, a męża do pozmywania naczyń...
   eBooks
  • Ludzka maszynaPoznaj ponadczasową wiedzę, która otworzy oczy na to kim tak naprawdę jesteś i zdobądź inspirację do zmiany swojego życia.
   eBooks
  • Buduj swoje życie odpowiedzialnie i zuchwaleTo nie jest książka. To Twój prywatny coach. Zbuduj swoje życie odpowiedzialnie i zuchwale!
   eBooks
  • Zmień swoje życie w 30 dniGwiazda programu Starting Over NBC dzieli się z czytelnikami swoimi sposobami na całkowitą reorganizację własnego życia w zaledwie 30 dni. To poradnik inspirujący, ciekawy, dla niektórych może szokujący, ale przez to niezmiernie motywujący. Do zmiany, poszukiwania szczęścia i świadomego życia.
   eBooks
  • Ale urwał!Gotowa INSTRUKCJA, która od A do Z wytłumaczy Ci, jak najszybciej oraz najskuteczniej się uczyć.
   eBooks
  Welcome to my blog!
  close

  © 2006-2016 Staszek Cieślicki blog Wszelkie prawa zastrzeżone