Rodzina… ach rodzina… gdy jej ni ma samotnyś jak pies…

„Z rodziną najlepiej się wychodzi na zdjęciu, i to jeszcze z daleka, by łatwiej było się odciąć…” – ta smutna prawda wypełniła się w moim życiu. Moja śp. Mama uczyła mnie by być jak fontanna – dawać, dawać, ciągle dawać dobro i siebie, ale bracia nie potrafili tego dostrzec.

Przez ponad dwa lata, żyłem z nimi i ze swoją rodziną w jednym mieszkaniu, zatargów, kłótni i wyrzutów było bez liku, no i wszechogarniający bałagan, bo braciszkom nie chciało się sprzątać, albo w ogóle, albo na czas…

Kiedy zrobiło się naprawdę nie przyjemnie i niebezpiecznie, bo w czasie jednej z kłótni (tej ostatniej) latały słoiki i konserwy L

Zabraliśmy swoje manatki i wyprowadziliśmy się do wynajmowanego mieszkania.

Pomimo iż mam prawo do mieszkania gdzie wciąż mieszkają bracia (jestem współnajemcą, należy mi się 1/3).

To oni zaczęli rządzić się pokojem, który opuściłem, tak szybko, że jeszcze nie zdążył „ostygnąć” po naszej obecności. Rzucili się na niego jak na ostatnią koszulę do zdarcia z człowieka.

Mało tego zaczęli się wygrażać jak to szybko mam zabrać z niego swoje rzeczy itp. W perfidny sposób chcieli mi odebrać coś, co należy mi się po rodzicach (spadek)…

W mieszkanie to włożyłem dużo pracy i miłości, kiedy mama umarła, cały dom, całe jego prowadzenie, z chorym ojcem i dwoma braćmi spoczęło na mojej głowie, zakupy, sprzątanie, naprawy, gotowanie, to wszystko robiłem, a bracia? Prawie nic, żyło im się tak jak wtedy, gdy żyła mama.

Nie udało mi się pogodzić studiów z domem i życiem osobistym, z poczucia obowiązku byłem gotów zrezygnować ze swego życia, by „im było dobrze”, ale nikt tego nie docenił – a na koniec został nazwany „oszustem i złodziejem”.

Rzuciłem studia, bo wpadłem w depresję, nic nie miało sensu, przez pół roku nie wychodziłem z domu… a jedyną „osobą”, która zainteresowała się moim stanem był… kot L Kiedy leżałem bez ruchu, bez życia, cały dzień na kanapie, on przychodził trącał łepkiem w moją głowę i spojrzeniem pytał: „co jest?, co się stało?, będzie dobrze”…

A moja „kochana” miała to gdzieś…

Kiedy się ożeniłem, a moja żona była w 5 miesiącu ciąży, po jednej z takich głupich, i bardzo nerwowych kłótni (nie wiadomo o co), o mało co nie poroniła.

Teraz, żyję tak, aby niczego im nie zawdzięczać, w wynajętym mieszkaniu wrócił spokój, przyjemniej jest spędzać czas i nie boję się wracać do domu.

A braci, po tym, co mi zafundowali przez całe moje życie kawalerskie jak i potem z własną rodziną, to że chcieli odebrać mi tych których kocham i którzy mnie kochają (chcieli mnie osierocić), nie chcę znać, przynajmniej przez jakiś czas…

Może kiedyś…

Be Sociable, Share!

Jedna odpowiedź do “Rodzina… ach rodzina… gdy jej ni ma samotnyś jak pies…”

 • Kasia:

  Nigdy nie byłeś sam. I nie jesteś i nie będziesz. Życie pięknie Cię ukształtowało i nie ważne w jak gorącym ogniu byłeś poddawany próbom. Ważne, że wyszedłeś z nich zwycięsko i że jesteś teraz tym kim jesteś. Musisz wierzyć, że wszystko z czym przychodzi nam się zmierzyć ma jakiś cel. Ja już się o tym przekonałam.

Zostaw komentarz

Warunki komentowania: 1. Wysyłając komentarz do artykułu zgadzasz się na pokazanie twoich słów, imienia a także adresu strony domowej na niniejszej stronie internetowej. 2. Komentarze, mogą pojawiać się z kilkugodzinnym opóźnieniem, wpisy anonimowych użytkowników mogą podlegać moderacji. 3. Absolutnie zakazane jest spamowanie, spimowanie i inne formy zaśmiecania internetu, a także nawoływanie do nienawiści i słownictwo rodem z "łaciny kuchennej":)

Prasa On-line
 • Polecana książka
  książka Start-Up bez pieniędzy (Wersja drukowana)
  Mike Michalowicz
 • Ciasteczkowo…

  Jest już polska wtyczka do WordPress’a ZOBACZ!

  Ciasteczkowe Szaleństwo

  Strony internetowe
  Metano.pl Strony internetowe z każdej strony
  • Myśl jak człowiek biznesu
   Przedsiębiorczość to stan umysłu. To dialog menadżera z jego własnym doświadczeniem, spotkaniem jego osobistego stylu zarządzania z metodami coachingowymi w praktyce. Czy to możliwe, że od sposobu myślenia zależy nasze działanie, a potem wynik i sukces?
  • MindTune
   MindTune czyli system 6 kroków jak przyswajać wiedzę z internetu to jest procedura, proces lub inaczej mówiąc konkretna sekwencja czynności którą możesz powtarzać za każdym razem kiedy chcesz się nauczyć czegoś nowego z internetu i chcesz aby nie był to przypadkowy, chaotyczny proces tylko skuteczne działanie bez marnowania czasu.
  • Mapologia
   Dowiedz się jak dzięki technikom mapy myśli wykorzystać cały potencjał swojego umysłu i przyspieszyć swój sukces.
  • Witaminy, minerały i suplementy
   Jak stosując odpowiednie preparaty i witaminy poprawić swoje zdrowie i podnieść jakość życia?
  • Bogać się, kiedy śpisz
   Jak wykorzystać siłę Twojego umysłu do łatwego i przyjemnego osiągania wszystkiego, czego zapragniesz.
  • Myśl jak człowiek biznesuPrzedsiębiorczość to stan umysłu. To dialog menadżera z jego własnym doświadczeniem, spotkaniem jego osobistego stylu zarządzania z metodami coachingowymi w praktyce. Czy to możliwe, że od sposobu myślenia zależy nasze działanie, a potem wynik i sukces?
   eBooks
  • MindTuneMindTune czyli system 6 kroków jak przyswajać wiedzę z internetu to jest procedura, proces lub inaczej mówiąc konkretna sekwencja czynności którą możesz powtarzać za każdym razem kiedy chcesz się nauczyć czegoś nowego z internetu i chcesz aby nie był to przypadkowy, chaotyczny proces tylko skuteczne działanie bez marnowania czasu.
   eBooks
  • MapologiaDowiedz się jak dzięki technikom mapy myśli wykorzystać cały potencjał swojego umysłu i przyspieszyć swój sukces.
   eBooks
  • Witaminy, minerały i suplementyJak stosując odpowiednie preparaty i witaminy poprawić swoje zdrowie i podnieść jakość życia?
   eBooks
  • Bogać się, kiedy śpiszJak wykorzystać siłę Twojego umysłu do łatwego i przyjemnego osiągania wszystkiego, czego zapragniesz.
   eBooks
  • Ty tu rządzisz!Ta publikacja podpowie Ci, jak przekonać klienta do zakupu, a męża do pozmywania naczyń...
   eBooks
  • Ludzka maszynaPoznaj ponadczasową wiedzę, która otworzy oczy na to kim tak naprawdę jesteś i zdobądź inspirację do zmiany swojego życia.
   eBooks
  • Buduj swoje życie odpowiedzialnie i zuchwaleTo nie jest książka. To Twój prywatny coach. Zbuduj swoje życie odpowiedzialnie i zuchwale!
   eBooks
  • Zmień swoje życie w 30 dniGwiazda programu Starting Over NBC dzieli się z czytelnikami swoimi sposobami na całkowitą reorganizację własnego życia w zaledwie 30 dni. To poradnik inspirujący, ciekawy, dla niektórych może szokujący, ale przez to niezmiernie motywujący. Do zmiany, poszukiwania szczęścia i świadomego życia.
   eBooks
  • Ale urwał!Gotowa INSTRUKCJA, która od A do Z wytłumaczy Ci, jak najszybciej oraz najskuteczniej się uczyć.
   eBooks
  Welcome to my blog!
  close

  © 2006-2016 Staszek Cieślicki blog Wszelkie prawa zastrzeżone