Wierzący nie praktykujący…

Niektórzy katolicy mówią: „Jak może być ktoś wierzący, ale nie praktykujący, przecież to przeczy sobie…” wyśmiewają się z ludzi którzy tak mówią.

Dlaczego utarł się taki stereotyp, że jeśli wierzący to tylko praktykujący? Przecież „wierzący” to też nie katolik. Może jego religia być „niepraktykująca”…

Miarą wielkości człowieka nie jest to ile, jak często i do ilu kościołów w ciągu tygodnia chodzi, miarą miałkości nie jest „wierzący nie praktykujący”. W każdej grupie znajdą się szuje, czarne owce i wykolejeńcy – więc dlaczego mówić: nasze zgromadzenie jest lepsze, nasz kościół jest najlepszy? Jak mawia stare przysłowie: Lepsze jest wrogiem dobrego…

Dobrego człowieka poznasz po owocach jego życia, nim ich nie poznasz nie wycinaj, złym okrutnym, raniącym słowem, w pień tego człowieka.

Miej szacunek dla tych „nie praktykujących”, którzy są dobrzy jak chleb, bo jest im ciężko, ty „wierzący prawdziwie, chodzący do kościoła” masz wielką pomoc w postaci Ducha Świętego, aniołów i zastępów świętych, a jak często jesteś „zły”, grzeszysz okrutnie?

A oni są sami, sami, z wyboru, czy z „okoliczności” muszą zmagać się ze złem, nie mają nikogo kto by wziął ich w opiekę (przynajmniej tak im się wydaje), więc zamiast psioczyć, wieszać psy na nich, pomódl się za nich by zobaczyli, że Bóg nigdy nie opuszcza swoich dzieci, czasem się chowa, dla zabawy czy próby, ale nigdy nie porzuca swoich dzieci, obojętnie jak bardzo grzeszą i błądzą.

Pamiętaj dla Boga cenniejszy jest ten kto błądzi, odchodzi, szuka, wraca, ale kocha, wraca i błaga o przebaczenie, niż ten który „chodzi za Bogiem” krok w krok, ale nie kocha Go, a przykazy jego wykonuje jak największą karę, nie zgadza się z wolą bożą, ale ją wykonuje z przymusu…

Bóg chce abyśmy byli szczęśliwi! A ty jaki jesteś?

Zobacz także:

Bog einsteina
View more documents from stahoo.
Be Sociable, Share!

5 Odpowiedzi do “Wierzący nie praktykujący…”

 • Robert Kubas:

  Wierzący, nie praktykujący.Czyli jedna noga we wiadrze z lodowatą wodą, a druga we wiadrze z wrzątkiem, tak se wejdziesz i jest Ci średnio dobrze?Tak samo nie można być trochę w ciąży.Gdy człowiek mający dostęp do kościoła sam się od niego odwraca i mówi-mi kościół do wiary nie jest potrzebny, tak naprawdę zaczyna stwarzać sobie bożka na miarę swojej osoby, pewne przykazania są ważniejsze, pewne mniej.Sakramenty rzadko albo wcale.

  Otóż Kościół tworzą ludzie, czasem grzeszni, ale „tam gdzie się zebrało dwóch w imię moje, tam Ja jestem”To raz.
  A dwa, też nikt nikogo nie zmusza do bycia katolikiem, lecz jeżeli jesteś, musisz spełniać ku temu warunki. Bycie zdeklarowanym, praktykującym chrześcijaninem nie jest proste. A co jest proste?Prosta jest bylejakość.
  Stahoo, się zapędziłeś ciut ;)

 • Tu chyba najbardziej zasadza sie różnica w pojmowaniu znaczeń, bo jeśli kościół pojmować tylko instytucjonalnie to rzeczywiście, może być tak, że jest ktoś „wierzący, niepraktykujący” – szczególnie to częste u tych którzy chcą tymi słowami uspokoić swoje wyrzuty sumienia, głosy, obmowy innych – „a ten to nie chodzi do kościoła”…

  Ale jeśli pojmujemy Kościół, tak jak chciał tego Chrystus, jako jego mistyczne ciało, jako wspólnotę ludzi wierzących, to nie ma kogoś takiego: jak „wierzący niepraktykujący”, bo jeśli w coś wierzysz, żyjesz tym to już swoim życiem „praktykujesz”… i inaczej się nie da, np. wierzysz że chodzisz po ziemi? na codzień swoim życiem to praktykujesz, bo inaczej się nie da.

  Masz rację Robercie: prosta jest bylejakość, ale zarówno wśrod „wierzących” jak i „nie wierzących”, a także wśród „fanatyków” różnej maści…

  Przez życie autostradą do nieba? nie możliwe, bo tam prowadzi wąska i kręta dróżka pod górę; autostrada jest i można nią iść, ale prowadzi prosto do piekła – tak ładnie z górki;)

 • zenon:

  wierzący nie praktykujący tak naprawdę jest nie wierzącym i tyle koniec kropka

 • ale dlaczemu? osąd zostawmy Najwyższemu, bo nie nam osądzać, jak kto praktykuje… bo skąd wiemy co siedzi w sercu, w duszy człowieka? wielu ludzi z chęcią powiedziało by, że wszystko jest czarne lub wszystko jest białe, ale, są jeszcze kolory, są jeszcze szarości, z fizyki: biały kolor światła to mix wszystkich barw, a czarny to brak światła… tęczę też stworzył Bóg jako symbol przymierza, że więcej potopu na ziemi nie będzie… czy tęcza jest czarno-biała?

 • Praktyka, czyli to, co robimy dla Boga i w Jego imieniu, to naturalne owoce wiary. Jeśli mam się do czegoś zmuszać, to po co to robić? Pewien mądry kaznodzieja powiedział: Zawsze najpierw szukajmy Królestwa Bożego, a reszta sama przyjdzie. Wspólnota przez wiarę bez praktyki? Czyli tak jakbym miała wierzyć w to, że wiedza mi się w życiu przyda a jednocześnie nie chodzić do szkoły i rozwijać się i czuć wspólnotę z uczniami? Wspólnota kościelna to owszem – jedność ducha, lecz także – co bardzo ważne – relacja. A relacja to coś żywego, widzialnego, rzeczywistego. Coś, do czego Bóg nas powołał.

Zostaw komentarz

Warunki komentowania: 1. Wysyłając komentarz do artykułu zgadzasz się na pokazanie twoich słów, imienia a także adresu strony domowej na niniejszej stronie internetowej. 2. Komentarze, mogą pojawiać się z kilkugodzinnym opóźnieniem, wpisy anonimowych użytkowników mogą podlegać moderacji. 3. Absolutnie zakazane jest spamowanie, spimowanie i inne formy zaśmiecania internetu, a także nawoływanie do nienawiści i słownictwo rodem z "łaciny kuchennej":)

Prasa On-line
 • Polecana książka
  książka Gotowanie jest proste (Wersja elektroniczna (PDF))
  Grzegorz Ostrowski
 • Ciasteczkowo…

  Jest już polska wtyczka do WordPress’a ZOBACZ!

  Ciasteczkowe Szaleństwo

  Strony internetowe
  Metano.pl Strony internetowe z każdej strony
  • MindTune
   MindTune czyli system 6 kroków jak przyswajać wiedzę z internetu to jest procedura, proces lub inaczej mówiąc konkretna sekwencja czynności którą możesz powtarzać za każdym razem kiedy chcesz się nauczyć czegoś nowego z internetu i chcesz aby nie był to przypadkowy, chaotyczny proces tylko skuteczne działanie bez marnowania czasu.
  • Myśl jak człowiek biznesu
   Przedsiębiorczość to stan umysłu. To dialog menadżera z jego własnym doświadczeniem, spotkaniem jego osobistego stylu zarządzania z metodami coachingowymi w praktyce. Czy to możliwe, że od sposobu myślenia zależy nasze działanie, a potem wynik i sukces?
  • Witaminy, minerały i suplementy
   Jak stosując odpowiednie preparaty i witaminy poprawić swoje zdrowie i podnieść jakość życia?
  • Buduj swoje życie odpowiedzialnie i zuchwale
   To nie jest książka. To Twój prywatny coach. Zbuduj swoje życie odpowiedzialnie i zuchwale!
  • Mapologia
   Dowiedz się jak dzięki technikom mapy myśli wykorzystać cały potencjał swojego umysłu i przyspieszyć swój sukces.
  • MindTuneMindTune czyli system 6 kroków jak przyswajać wiedzę z internetu to jest procedura, proces lub inaczej mówiąc konkretna sekwencja czynności którą możesz powtarzać za każdym razem kiedy chcesz się nauczyć czegoś nowego z internetu i chcesz aby nie był to przypadkowy, chaotyczny proces tylko skuteczne działanie bez marnowania czasu.
   eBooks
  • Myśl jak człowiek biznesuPrzedsiębiorczość to stan umysłu. To dialog menadżera z jego własnym doświadczeniem, spotkaniem jego osobistego stylu zarządzania z metodami coachingowymi w praktyce. Czy to możliwe, że od sposobu myślenia zależy nasze działanie, a potem wynik i sukces?
   eBooks
  • Witaminy, minerały i suplementyJak stosując odpowiednie preparaty i witaminy poprawić swoje zdrowie i podnieść jakość życia?
   eBooks
  • Buduj swoje życie odpowiedzialnie i zuchwaleTo nie jest książka. To Twój prywatny coach. Zbuduj swoje życie odpowiedzialnie i zuchwale!
   eBooks
  • MapologiaDowiedz się jak dzięki technikom mapy myśli wykorzystać cały potencjał swojego umysłu i przyspieszyć swój sukces.
   eBooks
  • Bogać się, kiedy śpiszJak wykorzystać siłę Twojego umysłu do łatwego i przyjemnego osiągania wszystkiego, czego zapragniesz.
   eBooks
  • Ludzka maszynaPoznaj ponadczasową wiedzę, która otworzy oczy na to kim tak naprawdę jesteś i zdobądź inspirację do zmiany swojego życia.
   eBooks
  • Ty tu rządzisz!Ta publikacja podpowie Ci, jak przekonać klienta do zakupu, a męża do pozmywania naczyń...
   eBooks
  • ABC Mądrego Rodzica: Skuteczna nauka ortografiiJak sprawić, aby Twoje dziecko polubiło ortografię i radziło sobie z prawidłową pisownią?
   eBooks
  • Zmień swoje życie w 30 dniGwiazda programu Starting Over NBC dzieli się z czytelnikami swoimi sposobami na całkowitą reorganizację własnego życia w zaledwie 30 dni. To poradnik inspirujący, ciekawy, dla niektórych może szokujący, ale przez to niezmiernie motywujący. Do zmiany, poszukiwania szczęścia i świadomego życia.
   eBooks
  Welcome to my blog!
  close

  © 2006-2016 Staszek Cieślicki blog Wszelkie prawa zastrzeżone