WinMail – nigdy więcej! same problemy

WinMail? – nigdy więcej.

Od dawna siedzę w poczcie dzięki Thunderbird’owi i jestem bardzo z niego zadowolony.

Zapomniałem że w Windowsie jest systemowy klient do poczty i pewnie bym sobie tego nie przypominał, aż do momentu gdy znajomy poprosił mnie bym zainstalował mu Windows 7 na nowym laptopie, którego właśnie kupił.

Ok. Zainstalowałem jak należy, nawet sprawnie to poszło.

Skonfigurowałem sieć – działa.

Zacząłem przenosić konto użytkownika ze starego laptopa na nowego, trochę to trwało, ale przeniosło się, super, dokumenty, maile kontakty itd.

Miałem iść, już do domu, późno było, wieczór, ale myślę sobie: sprawdzę jak chodzi poczta, i…

program się uruchomił, fajnie, ale „za chiny ludowe i pół ameryki” nie mógł się połączyć z serwerem poczty – sprawdzam ustawienia ze starym kompem, kropka w kropkę takie same, z tą tylko różnicą: na starym działa za każdym razem, na nowym nie chce się łączyć.

Po 2 h dałem za wygraną, zainstalowałem Thunderbirda w wersji portable (przenośna, ładujesz na pendrive’a i w drogę, twoje listy na dowolnym komputerze, w domu, w biurze, w kafejce. Instalacja i konfiguracja zajęła mi 5 minut:) i od razu wszystko działało.

Poszedłem do domu, szkoda że firma Microsoft skutecznie zadbała o to bym na pierdoły stracił 2h pracy…

…chodź może to dzięki niej informatycy mają jeszcze pracę?

Be Sociable, Share!

Jedna odpowiedź do “WinMail – nigdy więcej! same problemy”

 • Marta:

  Witam,
  przypadkiem trafiłam na Pańskiego bloga. Widziałam kilka notek związanych z przodkami o naszym nazwisko. W związku z tym chciałabym się dowiedzieć, czy posiada Pan jakieś informacje na temat pochodzenia naszego nazwiska, jego genezy, od czego powstało i jak powstało?

  Czekam na jakąkolwiek odpowiedź.
  Pozdrawiam,
  Marta Cieślicka.

Zostaw komentarz

Warunki komentowania: 1. Wysyłając komentarz do artykułu zgadzasz się na pokazanie twoich słów, imienia a także adresu strony domowej na niniejszej stronie internetowej. 2. Komentarze, mogą pojawiać się z kilkugodzinnym opóźnieniem, wpisy anonimowych użytkowników mogą podlegać moderacji. 3. Absolutnie zakazane jest spamowanie, spimowanie i inne formy zaśmiecania internetu, a także nawoływanie do nienawiści i słownictwo rodem z "łaciny kuchennej":)

Prasa On-line
 • Polecana książka
  książka Nie ogarniam! (Wersja audio (MP3))
  Agnieszka Kuna-Broniowska
 • Ciasteczkowo…

  Jest już polska wtyczka do WordPress’a ZOBACZ!

  Ciasteczkowe Szaleństwo

  Strony internetowe
  Metano.pl Strony internetowe z każdej strony
  • MindTune
   MindTune czyli system 6 kroków jak przyswajać wiedzę z internetu to jest procedura, proces lub inaczej mówiąc konkretna sekwencja czynności którą możesz powtarzać za każdym razem kiedy chcesz się nauczyć czegoś nowego z internetu i chcesz aby nie był to przypadkowy, chaotyczny proces tylko skuteczne działanie bez marnowania czasu.
  • Myśl jak człowiek biznesu
   Przedsiębiorczość to stan umysłu. To dialog menadżera z jego własnym doświadczeniem, spotkaniem jego osobistego stylu zarządzania z metodami coachingowymi w praktyce. Czy to możliwe, że od sposobu myślenia zależy nasze działanie, a potem wynik i sukces?
  • Witaminy, minerały i suplementy
   Jak stosując odpowiednie preparaty i witaminy poprawić swoje zdrowie i podnieść jakość życia?
  • Buduj swoje życie odpowiedzialnie i zuchwale
   To nie jest książka. To Twój prywatny coach. Zbuduj swoje życie odpowiedzialnie i zuchwale!
  • Mapologia
   Dowiedz się jak dzięki technikom mapy myśli wykorzystać cały potencjał swojego umysłu i przyspieszyć swój sukces.
  • MindTuneMindTune czyli system 6 kroków jak przyswajać wiedzę z internetu to jest procedura, proces lub inaczej mówiąc konkretna sekwencja czynności którą możesz powtarzać za każdym razem kiedy chcesz się nauczyć czegoś nowego z internetu i chcesz aby nie był to przypadkowy, chaotyczny proces tylko skuteczne działanie bez marnowania czasu.
   eBooks
  • Myśl jak człowiek biznesuPrzedsiębiorczość to stan umysłu. To dialog menadżera z jego własnym doświadczeniem, spotkaniem jego osobistego stylu zarządzania z metodami coachingowymi w praktyce. Czy to możliwe, że od sposobu myślenia zależy nasze działanie, a potem wynik i sukces?
   eBooks
  • Witaminy, minerały i suplementyJak stosując odpowiednie preparaty i witaminy poprawić swoje zdrowie i podnieść jakość życia?
   eBooks
  • Buduj swoje życie odpowiedzialnie i zuchwaleTo nie jest książka. To Twój prywatny coach. Zbuduj swoje życie odpowiedzialnie i zuchwale!
   eBooks
  • MapologiaDowiedz się jak dzięki technikom mapy myśli wykorzystać cały potencjał swojego umysłu i przyspieszyć swój sukces.
   eBooks
  • Bogać się, kiedy śpiszJak wykorzystać siłę Twojego umysłu do łatwego i przyjemnego osiągania wszystkiego, czego zapragniesz.
   eBooks
  • Ludzka maszynaPoznaj ponadczasową wiedzę, która otworzy oczy na to kim tak naprawdę jesteś i zdobądź inspirację do zmiany swojego życia.
   eBooks
  • Ty tu rządzisz!Ta publikacja podpowie Ci, jak przekonać klienta do zakupu, a męża do pozmywania naczyń...
   eBooks
  • ABC Mądrego Rodzica: Skuteczna nauka ortografiiJak sprawić, aby Twoje dziecko polubiło ortografię i radziło sobie z prawidłową pisownią?
   eBooks
  • Zmień swoje życie w 30 dniGwiazda programu Starting Over NBC dzieli się z czytelnikami swoimi sposobami na całkowitą reorganizację własnego życia w zaledwie 30 dni. To poradnik inspirujący, ciekawy, dla niektórych może szokujący, ale przez to niezmiernie motywujący. Do zmiany, poszukiwania szczęścia i świadomego życia.
   eBooks
  Welcome to my blog!
  close

  © 2006-2016 Staszek Cieślicki blog Wszelkie prawa zastrzeżone