Categories
Inne

Kiyosaki zbankrutował…

Guru poradników jak być bogatym, jak zostać milionerem i spokojnie żyć zbankrutował…

Takie wieści obiegły internet, media specjalizują się w szukaniu taniej sensacji.

Dlaczego jest inaczej?, bo to nie Kiyosaki zbankrutował, a jedna z jego firm, a po drugie stało sie to w związku z niekorzystnym wyrokiem sądowym: jego firma ma zapłacić drugiej firmie 24 mln $.

Myślę, że autorzy publikacji nie czytali książek Kiyosakiego. On sam nie mógł zbankrutować, myślę, że to zbyt mądry człowiek. W jednej ze swoich książek radził jak ochronić swój osobisty majątek przed bankructwem – tworząc odpowiednie spółki. Kiedy spółka z o.o. lub s.a. pada, odpowiada do wysokości swojego majątku, majątek założyciela może być bezpieczny (jeśli dobrze wszystko zorganizuje)

Ciekawa rzecz kiedy powiedziałem podekscytowany o bankructwie Kyiosakiego mojej żonie, nie przejęła się tym, a tylko zapytała lakonicznie, pewnie bardziej przez grzeczność, niż z trosk: który raz?

I o to chodzi:

  • chronić swój majątek osobisty, zabezpieczenie na przyszłość
  • nie przejmować się jeśli padnie jedno z przedsięwzięć (skoro ma się ich klika, lub kilkanaście)
  • budować swoje biznesy w sposób zautomatyzowany, skalowalny i powielalny, bo jak każdy masz tylko 24h / dobę…

Jedna mądrość życiowa naszych przodków mówi: Gdy będziesz łapał wiele srok za ogon – nie złapiesz ani jednej. Tak, ale jak już złapiesz – nie zabijaj, tylko oswój i trzymaj, rozmnażaj, potem złap następną, gdy będziesz miał ich kilka, kilkanaście, nie będzie tragedii gdy jedna ci padnie…

Mądrość ludowa receptą na kryzys 🙂 tylko trzeba umieć ją stosować…

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.