Categories
Inne

Od czego zależy sukces?

Ostatnio dowiedziałem się że wg 80% Polaków sukces zależy od…

znajomości!

Ofszem uważam że zależy od znajomości, bo „możemy osiągnąć co tylko chcemy, gdy tylko pomożomy odpowiedniej ilości ludzi (znajomych)” – dlatego, tak, uważam że sukces zależy od znajomości.

Jeśli mamy dużo znajomych, to dobrze świadczy o nas, że jesteśmy otwarci na innych, na inne idee – a takim ludziom o wiele łatwiej przychodzi sukces.

Ale nie mylmy sukcesu z karierą, a „znajomości” tylko i wyłącznie z ludźmi których można wykorzystać w drodze do… no właśnie czego? sukcesu czy kariery?

Trwałego sukcesu nie zbudujesz na placach innych, nie karmi się on cudzą krzywdą…

A każda odrobina sukcesu okupiona jest „dupogodzinami” – pracy nad sobą, nad swoimi umiejętnościami i nad swoimi celami, bo tak jak w samochodzie nigdzie nie zajedziesz bez konkretnego celu podróży, tak i w życiu, w sukcesie nic nie osiągniesz bez celu jaki chcesz osiągnąć!

Książki które mi pomogły przy moim sukcesie:

Hamulce Sukcesu - nawet nie wiesz jak wiele rzeczy w Tobie robi ci na złość, hamuje cię we wszelkich działaniach, często to są tak integralne z Tobą rzeczy, że sam ich nie dostrzeżesz, dopiero gdy ktoś ci o nich powie otworzą Ci się oczy…

Prawa sukcesu t.1-2 i Prawa sukcesu t.3-4 - tak każda rzecz i nie-rzecz rządzi się pewnymi prawami, sukces też ma swoje prawa, odkryj je, doświadcz i zasostuj, będziesz bliżej sukcesu niż większość ludzi, jeśli Ci na czymś zależy, nalezy to dobrze poznać. Czy uważasz że twoim jedynym sukcesem będzie cotygodniowe wysyłanie kuponów lotto i oczekiwanie wygranej? A może lepiej, zamiast naście lat czakać i wydawać kasę na kupony coś z ta kasą zrobić konstruktywnego, coś co ci się szybciej zwróci, coś co nauczy cię nowych umiejętoności? Bo to one mogą dać Ci bogactwo i sukces – ale to już zależy tylko od Ciebie i od tego jakie masz pojęcie sukcesu…

Droga do sukcesu - Jaka jest? Zobacz, przeczytaj, zapewniam, że łatwa nie jest, bo łatwe, szybkie i bezwysiłkowe drogi prowadzą do piekła…

Cytaty ludzi sukcesu - Ludzie sukcesu myślą kategoriami sukcesu, to co mówią, mówili emanuje sukcesem i warto ich słuchać choćby tylko samych cytatów, bo tak jak idee są zaraźliwe tak i słowa potrafią zarazić do idei, pamiętaj słowa mają ogromną moc, potrafią burzuć i budować, potrafią dawać nowe i życie i zabijać. Słuchaj tych którzy osiągnęli sukces, a w ich słowach dostrzerzesz wskazówki i porady jak oni osiągnęli sukces.

Akademia sukcesu - wszystkiego trzeba się uczyć i nauczyć, rodzice powinni nauczyć nas sukcesu, lecz w sytuacji gdy sami go nie mieli… wtedy musimy nauczyć się go sami, jak? Słuchając tych co go osiągnęli, słuchając tych, którzy pomagają osiągnąć sukces – oni wiedzą co i jak. Człowiek mądry uczy się na błędach, człowiek roztropny uczy się na cudzych błedach, człowiek głupi nie uczy się wcale, więc wciąż powtarza te same błędy (dopóki się czegoś z nich nie nauczy:)

 Jedo na pewno: SUKCES ZALEŻY OD LUDZI!!!

Leave a Reply

Your email address will not be published.