Categories
Inne

Tanio czy drogo, jak to jest w Polsce?

Święta za pasem, trzeba kupić prezenty dla najbliższych, żeby się nie obrazili, żeby nas nie wydziedziczyli, jak co roku o tej porze zmienią właściciela miliony złotych, i setki tysięcy przedmiotów, taniej w sieci – zapewne, ale gdzie w Polsce czy na zachodzie?

Tanio czy drogo w Polsce? co rusz słyszy się jak to jest tanio za granicą, że jest jeszcze taniej, bo… więcej zarabiają, inni mówią, że to nie prawda, bo utrzymanie tam jest drogie. Jak jest na prawdę?

„Pilnowanie pieniędzy jest bardziej kłopotliwe niż ich zdobycie. Tej prawdy, sformułowanej przez XVI-wiecznego francuskiego filozofa Michela de Montaigne’a, doświadczają dziś Polacy. Bo co z tego, że zarabiamy dziś często dobrze, skoro na życie wydajemy więcej niż inni Europejczycy? Obiad w restauracji, fryzjer, odzież, elektronika, komputery, usługi bankowe, kosmetyki, internet, a nawet znaczek na list – wszystko to jest u nas droższe niż w większości państw europejskich, także tych znacznie bogatszych niż Polska. „Wprost” sprawdził, za co przepłacamy i dlaczego.”

więcej…

Najnowszy wprost tylko za 3 złote?

Leave a Reply

Your email address will not be published.