Categories
Opinie

Darmowy rozwód…

rozwódJedna z amerykańskich stacji radiowych urządziła konkurs – można wygrać darmowy rozwód… Szefowie stacji tłumaczą ten pomysł: „Inne nagrody w innych konkursach uszczęśliwiają na chwilę, my uszczęśliwiamy na całe życie…” – chciałoby się powiedzieć: „…dopóki człowiek znów się nie ożeni…”

Czego to ludzie nie wymyślą…

A ja jestem z „tych staromodnych” co to uważają że jak ślub to na całe życie…Podjęcie decyzji o ożenku/wyjściu za mąż, jest najważniejszą decyzją życia – i to jak długo się z kimś będzie w długotrwałym związku, zależy od tego wyboru.

Jakie powinno być małżeństwo?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Wśród społeczeństwa zanika wiara w ostateczność i nieodwołalność niektórych swoich decyzji, coraz więcej, w otaczającym nas świecie „rzeczy na niby” – coraz bardziej odrywamy się od rzeczywistości (np. śmierć jest ostateczne i nieodwołalna).

Jest to zatrważająca tendencja, tak jak podejmowanie zobowiązań na całe swoje życie w ciągu 10 minut… – jak często i w większości przypadków jest z kredytem hipotecznym. 90 % ludzi nienależycie rozważa warunki kredytu – a przez to cierpi przez następne 30, 40 lat…

Wobec wszechobecnego „owczego pędu” i braku refleksji coraz trudniej się żyje ludziom „świadomym” – tym co postanowili przeżyć swoje życie świadomie.

Koniec świata, cywilizacji nadejdzie w nieświadomości – pewnego dnia „świat” przestanie działać, i prawie wszyscy nie będą tego świadomi.

Coraz bardziej rodzi się w wyobraźni wizja Matrix’owych „bateryjek”, które żyją w nieświadomościmatrix własnej prawdziwej sytuacji, a tylko „śnią” o życiu, i które w pewnym momencie „kończą swoje działanie” nigdy nie poznając jak na prawdę wyglądało ich życie…

Biblijne stwierdzenie: „Tylko prawda was wyzwoli” jest jak matrixowa „niebieska pigułka” po której budzisz się i widzisz jak naprawdę wygląda twoje życie… Czy będziesz z niego zadowolony/zadowolona? – tego dowiesz się w momencie śmierci…

tak więc żyj, tak jakbyś jutro miał umrzeć!

w spokoju duszy i sumienia, że żyłeś dobrze.

Leave a Reply

Your email address will not be published.