Categories
Opinie

Dieta informacyjna

Pierwszy raz usłyszałem o diecie informacyjnej. Słówko „dieta” jest bardzo popularne ostatnimi czasy, jeśli uznać by ją za markę, to miałoby bardzo dużą wartość, nawet  dzieci w szkole już wiedzą co to dieta.
Tym bardziej z wielkim zaciekawieniem zacząłem czytać cóż to takiego jest.
Otóż dieta informacyjna – to ograniczenia napływających do Ciebie informacji, poprzez wybiórcze wyłączenie, odcięcie się od mediów.
Nie wiedząc nawet że to ma „fachową nazwę” zacząłem stosować ją kilka miesięcy temu, jakoś tak wyszło, gdy podjąłem decyzję: szkoda mi czasu na „pierdoły”, trzeba się zająć czymś wartościowym i konstruktywnym.
Telewizora nie oglądam od pół roku, córce bajki wyświetlam z internetu (bez reklam), albo czytam. Ona jest dzięki temu spokojniejsza na zakupach w sklepie…
Dzięki wyłączeniu telewizora, żyje mi się lepiej, jestem spokojniejszy, a o naprawdę ważnych wydarzeniach i tak się dowiaduję od otoczenia, ale dowiaduję się tylko o tych naprawdę ważnych, jak chociażby Smoleńsk, powódź…
W internecie nie odwiedzam onetu, wp i innych portali żywiących się tragedią, nie chcę czytać, słuchać, że znowu zginęli ludzie, że kogoś zamordowano, że znowu była afera, że znowu ktoś kogoś okradł. To jakie informacje przyswajam, wpływa na to jaki widzę świat, wpływa na moje zycie, na moje strachy i lęki (które budują się po kolejnym „czarnym weekendzie na drogach”, czy kolejnej „katastrofie samolotu”).

Zaoszczędzony w ten sposób czas przeznaczam dla rodziny, dla siebie, na swój osobisty rozwój.

Wierzcie mi, żyje mi się lepiej, spokojniej, efektywniej, szczęśliwiej – spróbuj a zobaczysz różnicę. Wielką różnicę.

Człowiek przeznaczony jest do szczęścia, a nie do konsumpcji kolejnych dóbr, kolejnych informacji, kolejnych rzeczy.

Bądź sobą dla siebie!

Ktoś powiedział, że jesteś średnią z 5-ciu osób którymi się otaczasz – jest w tym stwierdzeniu ziarenko prawdy.

A dodam inne: jesteś tym o czym myślisz, a myśli twoje zależą od informacji które chłoniesz…

Wybieraj i żądaj tylko „dobrych informacji”, i myśl pozytywnie! 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published.