Categories
Opinie

Jak nie dać się…

…człowiekowi, który znęca się nad tobą w pracy? Rozwiązanie jest proste – stosować się do regulaminu, bo kiedy zasady są niejasne i coraz bardziej przesuwane coraz bardziej rozmyte, już można powiedzieć wszystko na zasadzie trochę korupcyjnej, że ja tobie zrobię taka przysługę, a ty mi zrobisz taką.
Kiedy dorwie się do ciebie osoba, która zechce się nad tobą znęcać to żeby przywołać ją „do porządku”, chyba najlepsze będzie stosować się do regulaminu, drogi służbowej itd. Dlatego że tam są łatwo i jasno (załóżmy) określone zasady, z resztą prawo i tego typu regulacje chyba po to powstały, żeby zawsze można się było oprzeć na czymś stałym, twardym, ujednoliconym, a nie postępować na zasadzie mi się wydaje, się czuje pokrzywdzony, no to zrobię tak, i tak.
Często się mówi: takie jest prawo, prawo jest nie życiowe, ale właśnie dzięki prawu mamy szansę się bronić przed bandytyzmem, złodziejstwem, napadami, molestowaniem, na prawie można się oprzeć właśnie wtedy, kiedy dzieje ci się krzywda i jest to rzeczywista krzywda, a nie urojona.
A jak się pozbyć takiej osoby? Hmmm, porozmawiać z nią, porozmawiać z swoim szefem, być ogólnie w porządku w pracy, no i to tyle. A jeśli to nie pomaga, to albo się zwolnić z pracy, albo poprosić o zmianę tej osoby, czy zmianę własnego stanowiska w pracy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *