Categories
Opinie

Play i internet bezprzewodowy

Właśnie znalazłem w sieci reklamy, mówiące że Play oferuje internet bezprzewodowy w bardzo konkurencyjnych cenach: 45 zł za 1 MBit.

Bardzo mnie to ucieszyło.

Ale jakież było mój zawód gdy wszedłem na mapkę z zasięgiem, bo okazało się że we Wrocławiu nie ma zasięgu!, jest za to w jakichś małych „pipidówach” jak Ostrów Wielkopolski, Opole itd.

Podejście Playa do sprawy bardzo mnie zdziwiło, bo wszystkie telefonie komórkowe gdzy wchodziły z jakąś usługą starały się by była ona najpierw dostępna w wielkich aglomeracjach miejskich.

Internet w praktyce

Po chwili zastanowienia, przyszła refleksja i olśnienie: przecież oni „montują” swój tani internet wszędzie tam gdzie jest sporo ludzi a „wielka trójka GSM” jeszcze nie dotarła z swoim HSDPA i 7,2 MBit.

Tak jest np. z Ostrowem Wielkopolskim, obok jest Kalisz i w nim, jako w mieście kiedyś wojewódzkim jest iPlus, lub BlueConnect z pełną szybkością, ale już w Ostrowie nie.

Uderzają tam gdzie ludzie chcieli by był szybki internet komórkowy, a z jakichś względów jeszcze go tam nie ma.

Tak więc przewiduję że we Wrocławiu, już nasyconym HSDPA i G3, nie prędko się pojawi. I raczej nie wywoła to wojny cenowej z „Wielką Trójcą”, ceny może ofszem będą spadać, ale bardzo powoli:(

One reply on “Play i internet bezprzewodowy”

jeśli chodzi o play to z tego co słyszałem to ich internet nie ma za dużego i zadobrego zasięgu w Polsce. o wiele lepszy jest tutaj iPlus i dlatego go wybrałem

Leave a Reply

Your email address will not be published.