Categories
Przydatne

Dlaczego warto mieć stronę internetową…

Spotykam wielu ludzi którzy chcieliby mieć w końcu własną stronę internetową, ale się boją,
chcieli by, ale nie wiedzą jak,
chcieli by ale obawiają się że będzie drogo,
że będzie trudno,
że zajmie to dużo czasu,
że będą to „niepotrzebnie” wydane pieniądze…

A Ty co o tym sądzisz?

Czy tak musi być?

Dlaczego warto mieć swoją własną stronę internetową?

…bo już nie długo dialog:

- Jesteś w Google’u?

- Nie.

- Jesteś na Facebooku?

- Nie.

- Jesteś na Naszej Klasie?

- Nie.

- Jesteś ….

- Nie.

- Masz  swoją stronę?

- Nie.

- To gdzie ty jesteś?

- Tutaj.

- Sory, ale nie MA CIĘ!

będzie aktualny.

…bo dostęp do internetu ma już ponad 16 mln ludzi w Polsce, a na świecie 2 mld (a z komórek na świecie korzysta 5 mld ludzi!!!)

…bo 99% przedsiębiorstw ma dostęp do internetu

…bo tylko 57% z nich ma własną stronę internetową

…bo wszyscy szukają ofert, informacji i kontaktu przez internet

…bo jest to najłatwiejsza metoda zamieszczania informacji

…bo jest najszybsza metoda zamieszczania informacji

…bo jest to najtańsza metoda zamieszczania informacji

…bo dociera poza granice Polski – do Polaków na emigracji

…bo jest to najłatwiejsza metoda szukania

…bo dzięki niej możesz szybko odbierać pieniądze za swoje usługi

…bo… myślę, że Sam znajdziesz jeszcze wiele powodów dlaczego.

Własna strona www nie musi być trudna – sam możesz zmieniać na niej treść , sam możesz umieszczać zdjęcia , w dobrej firmie poza realizacją strony masz zapewniony także serwis i pomoc we wdrożeniu i w zarządzaniu stroną…

Własna strona internetowa nie musi być nudna i samotna – sam możesz decydować o tym, co ma się na niej znaleźć, jak ma wyglądać jakie ma robić wrażenie, dobra firma pomoże w wyborze charakteru strony, doradzi co jest skuteczne, a co nie, pomoże umieścić stronę w internecie tak by była widoczna, tak by nie wisiała na najciemniejszym zaułku internetu, tam gdzie nikt nie zagląda…

Własna strona www nie musi być droga – nie musi kosztować tysięcy złotych, utrzymanie jej też nie musi być drogie, rocznie może to koszt ok. 150 złotych (hosting, domena)

ale też  własna dobra strona www – nie może być za darmo – praca, umiejętności, wiedza i czas kosztują, w dobrej firmie dostaniesz więcej niż potrzebujesz, dostaniesz więcej niż oczekujesz, tam znają się na swojej pracy, mają doświadczenie (od 13 lat w internecie!), za dobrą cenę.

Własna strona www nie musi być „arcydziełem sztuki” – musi być skuteczna, w dobrej firmie potrafią doradzić, co trzeba zrobić aby strona była skuteczna, a czego robić absolutnie nie wolno…

Własna strona nie musi być wielką niewiadomą, ogromną nieznaną – w internecie dzięki rozbudowanym statystykom możesz badać skuteczność strony, jej odwiedzalność, ilość odwiedzin, czas jaki poświęcili jej internauci, możesz dowiedzieć się skąd pochodzi internauta, czy wskoczył na Twoją stronę „przez pomyłkę”, na chwilę, czy też zainteresowała go Twoja strona i szukał więcej informacji. Możesz utrzymywać z nim kontakt.

Własna strona www nie musi być „procesem długotrwałym”, „drogą przez mękę” – kiedy już wiemy czego chcemy, dobra firma potrafi zrobić i postawić w kilka dni, ale pod jednym warunkiem: wiemy czego chcemy i da się to zrobić/jest zasadne to zrobić – bo jest to skuteczne i potrzebne.

Własną stroną możesz, a nawet powinieneś posługiwać się na każdym kroku, na wizytówkach, folderach, papierach firmowych, w stopkach maili, w opisach gg, skype’a itd. – bo tam można znaleźć najpełniejszą informację o Tobie, twój nr telefonu, adres maila, inne formy kontaktu, możesz zamieścić google’owską interaktywną mapkę dojazdu.

Dzięki Swojej stronie www możesz pokazać, że jesteś człowiekiem, jakim jesteś człowiekiem, jakie cenisz wartości – ludzie lubią kontakty z „takimi jak my”, ze swoimi znajomymi – Daj Się Poznać!

A ty jakie masz obawy?

Opisz mi je w komentarzu,

na pewno pomogę je rozwiać;)


PS. Jak mogę Ci jeszcze pomóc?

One reply on “Dlaczego warto mieć stronę internetową…”

Tak. To co mówisz – prawda. Internet wraz z ulokowaną tam Twoja stroną www to „silnik” rozwoju Twojego biznesu w internecie i w realu.
Stronę możesz zrobić sam (naucz się tego, to nie jest wcale trudne) Jeśli nie sam, to „dobra firma” może Cię wyręczyć. Zrobią to szybko, profesjonalnie i… zobacz cennik.

Leave a Reply

Your email address will not be published.