Categories
Inne

Tanie wakacje – od 14.08 do 29.08!

To już trzy miesiące od moich wspaniałych wakacji… Miło jest powspominać.

A tyle miałem urlopu. Kasy nie za wiele. Tak zrodził się pomysł na tanie wakacje – pod namiotem od 10 do 15zł na osobę za dzień!!

Z dziennika wczasowicza:

14.08 koniec pracy, autko, zakupy w Tesco w Ostrowie Wielkopolskim, ależ to maleństwo, mój osiedlowy jest większy, i ta ochrona, jeszcze wciąż pełna ideałów i zapału do pracy, patrząca na każdego kupującego jak na złodzieja, a na każdą wnoszoną torbę jak na worek do napełnienia łupami… jazda do Gołuchowa, tam moja córeńka pod namiotem obchodzi 3-ci rok życia, jest Babcia, Dziadek, Ciotka, kuzynka…

 • 7 zł /osoba
 • 5 zł / samochód
 • 5 zł / namiot
 • 3 zł / prysznic – dla mnie absurd, albo płacisz albo oszczędzasz i jesteś brudny…

Dwie osoby, namiot i samochód 24-30 zł /osobę.

15.08 jest fajnie ale popaduje, zalewa namiot, konieczne prace inżynieryjno-hydrologiczne (okopanie namiotu bo woda podsiąka;)

16.08 zwijamy namioty bo pada i padać chyba będzie… samochód na gazie zamoknięty nie ma siły często gaśnie, przełączam na benzynę jedzie, ale słabawy, pędzimy do Wrocławia na ślub kolegi, pada, wycieraczka po stronie kierowcy zamiera na szybie – zerwała się z panewki, na szczęście po chwili przestaje padać, Amelka trafia do ciotki, my szybka metamorfoza w ubrania świąteczne i pędzimy na ślub i wesele, spóźniamy się 5 minut, ale jest ok.

Wesele. ok 2 nad ranem zrywamy się do domu, pierzemy co możemy, pakujemy się, naprawiam samochód.

18.08 poniedziałek rano, jedziemy do Kobylej Góry, fajnie, ciepło, ale zalew zamknięty do kąpieli 🙁 sanepid – zatrucie wody, dowiadujemy się o tym dnia następnego – po kilku kąpielach – nic nam nie jest.

Pole namiotowe koło ośrodka Wagabunda:

 • 15 zł /osobę
 • 0 zł / samochód
 • 0 zł / namiot
 • 0 zł/prysznic

Dwie osoby, namiot i samochód 30 zł /osobę.

20.08 zwijamy się i jedziemy do Antonina, bo pada, a Antonin bliżej rodziców – jakby się całkiem miała pogoda zkiepścić to pojedziemy do babci i dziadka.

Ośrodek Lido:

 • 10 zł/ osoba
 • 5 zł / samochód
 • 5 zł /namiot
 • 0 zł / prysznic

Dwie osoby, namiot i samochód 30 zł /osobę.

21.08 przyjeżdża do nas teść

22.08 jedziemy do Nowych Skalmierzyc, ubrać się jak ludzie i na wesele do koleżanki żony.

23.08 pędzimy do Kretkowa na ślub, a potem do Rudy Wieczyckiej (remiza OSP) na wesele

24.08 godz. 23.09 jedziemy pociągiem z Ostrowa Wielkopolskiego do Białogardu (4:42) czekamy na pociąg do Koszalina (5:52) i 6:20 jesteśmy w Koszalinie, jemy bułkę na śniadanie i szukamy bankomatu by wypłacić pieniądze, 6:50 jedziemy autobusem nr1 do Mielna, wysiadamy o przystanek za wcześnie i idziemy 1500 m z bagażami na pole namiotowe…

Pole namiotowe „Na granicy” Mielno-Unieście

 • 10 zł / osoba
 • 0 zł / namiot
 • 8 zł / samochód (byliśmy bez)
 • 0 zł / prysznic

Dwie osoby, namiot i samochód 28 zł /osobę.

A w naszym przypadku: dwie osoby, namiot 20 zł /osobę.

29.08 o 13:09 pociąg z Koszalina do Poznania, ludzi więcej niż się zmieści, 5 godzin stoimy na korytarzu na „jednej nodze”

Po 20 jesteśmy w Ostrowie Wielkopolskim, czeka na nas tato, jedziemy do domu, do Skalmierzyc, a 30.08 jedziemy już do Wrocławia, o dziwo kwiatki przeżyły nasze wczasy…:)

Noclegi i dojazdy wyniosły mnie: 533,22 gr! – za dwa tygodnie
i przejechane: 606 km samochodem, 728 km pociągiem, i 25 km autobusem (Koszalin – Mielno);
w sumie: 1359 km,
średnio: 85 km / dzień!

Categories
Odczucia

Tanie wakacje, Bałtyk

Byłem sobie na wakacjach i właśnie wróciłem, tanich:

 • 240 zł za przejazd samochodem z Wrocławia do Krynicy Morskiej, dla 3 osób i całego bagażnika bagażu (z wycieczką do Gdańska 1251 km)
 • 40 zł za dobę noclegu na polu namiotowym (10zł/os+9zł namiot+8zł samochód+opłaty „klimatyczne”)
 • 2zł za 6 minut prysznica, ale „sanitariat” w kafelkach i w takim stanie że „scenka opada”
 • w nocy ochroniarze patrolujący całe pole namiotowe
 • nawet internet bezprzewodowy (niestety w rejonach recepcji)

Jedyny mankament to pogoda, która jest w naszym klimacie nieobliczlna.

Krynica Morska jest piękna, a pole namiotowe nr 71 Gallus jest 100m od morza, dosłownie kilka kroków przez las i morze, polskie morze… aha i dziki, które się kręcą po lesie i czasem można je spotkać. Tuż po naszym wyjeżdzie pogoda się poprawiła i nastał taki upał, że dziki wyszły z lasu i położyły się na kocach turystów, a że, choć dzikie, to zaznajomione z ludźmi, więc się wcale nie bały. Przyjechała straż miejska, policja i czekali na kogoś kto uśpi je i wyniesie do lasu, bo przepędzanie nie wchodziło w rachubę – mogłyby się okazać nieobliczalne…

Wrocław fajne miasto, ale ma niezdrowy klimat, co rusz mam problemy z gardłem, szczególnie gdy wypiję coś zimnego lub zjem np. lody, a tam w Krynicy nic, pomimo tego że żarłem lody ja szalony… Fajnie byłoby się tam przeprowadzić…

Categories
Inne

Złote Wakacje, Last minute – najlepszy czas by zarobić, by wyprzedzić innych…

Złote Wakacje, last minute – najlepszy czas by zarobić, by wyprzedzić innych, właśnie teraz gdy wszyscy wypoczywają, gdy nie myślą o zarabianiu, im bardziej ich wyprzedzisz tym więcej zyskasz…

Złote Myśli rozpoczęły wlaśnie świetną akcję Złote Wakacje, co 3 dni są do zdobycia atrakcyjne ebooki i pakiety w ofercie LAST MINUTE i FIRST MINUTE.

Na stronie będą często zmieniać się ebooki objęte promocją, dlatego warto zaglądać tam często nawet kilka razy w tygodniu. Bo można upolować atrakcyjną dla siebie ofertę.

A najlepiej ustawić tę stonę jako strtową w swojej przeglądarce;)